pizza

Popularne włoskie danie, czyli pizza uchodzi za jeden z fast foodów, niezbyt dobrych w zdrowej diecie. Nie jest to jednak prawdą, bo podobnie jak szereg innych dań, pizza również w zależności od użytych składników może być zdrowa. Choć rzadko kiedy oferty typu pizza online czy pizza na dowóz chwalą się zdrowymi wersjami swoich dań, niemal w każdej pizzerii można znaleźć pizze o zbilansowanych wartościach odżywczych. Sprawdź, jak jeść pizzę, by nie była ona jedynie tuczącym składnikiem diety.

Smaczna i lekka pizza – zdrowe składniki

Bazą dla pizzy jest cienkie ciasto, zwykle rosnące dzięki drożdżom. Skład ciasta może być maksymalnie prosty – mąka, drożdże, odrobina cukru, soli i oliwy. Te składniki czasami uzupełniane są o zioła, różne typy mąk, w tym pełnoziarnistych czy inne dodatki. Każdy z elementów ciasta może być częścią zdrowej diety. Dlatego tak naprawdę o tym, czy pizza online albo w pizzerii będzie “fit” decyduje to, co na wierzchu. Choć od dawna wiadomo, że tłuszcz jest nośnikiem smaku, a ser żółty różnego rodzaju ma go w składzie mnóstwo, tak naprawdę w oryginalnej włoskiej pizzy stosuje się mozzarellę. Nie ma również konieczności używania tłustych wędlin czy kiełbas na pizzy – dodatek grillowanego kurczaka albo chudej szynki również zapewni dobre źródło białka. Dodatki warzywne czy lekki pomidorowo-ziołowy sos to także zdrowe, uzupełniające lekką pizzę dodatki.

Naturalne receptury i warzywne dodatki

Pizza na dowóz w https://chillipizza.pl/ jest przygotowywana tuż przed dostawą. To świeżo wypieczone placki ze świeżymi składnikami. Odpowiednio wyrobione wcześniej, wyrośnięte ciasto uzupełnione jest o wybrane dodatki i wypiekane w specjalnym piecu. O smaku pizzy decydują składniki, ale także smaczne, dobrze wypieczone ciasto. Nie da się ukryć, że jedynie naturalne receptury, bez zbędnych dodatków czy polepszaczy smakują na dłuższą metę. Zdrowa pizza to cienkie ciasto i optymalna ilość najczęściej warzywnych dodatków oraz lekkiej mozzarelli. Świetnie smakują także propozycje z garścią rukoli na wierzchu, które zamieniają pizzę w zieloną apetyczną przekąskę.

Idealny pomysł na wspólny posiłek

O tym, jak wybrana przez Ciebie pizza na dowóz wpłynie na Twoją dietę, zadecyduje także sposób, w jaki będziesz ją jeść. Nie bez powodu okrągły placek jest pocięty na 6 czy 8 kawałków – pizzą można się idealnie podzielić, powszechnie wiadomo, że to świetne danie na imprezy. A nawet spora bomba kaloryczna, jeżeli decydujesz się na bogatą wersję pizzy, nie zaś lekką, po podzieleniu na kilka osób przestaje być mocno obciążająca dla żołądka czy wątroby.