henna rzęs

Henna rzęs to inaczej zabieg ich farbowania. Przede wszystkim polecany jest blondynkom i kobietom o jasnych, cienkich i krótkich rzęsach. Barwnik wykorzystywany w farbowaniu rzęs henną pochodzi z pędów i liści lawsonii bezbronnej. Dzięki temu jest kosmetykiem naturalnym i nie powinna wywoływać reakcji alergicznych.

Henna rzęs pozwoli nam nie nadużywać tuszu do rzęs, bo dzięki niej rzęsy staną się przyciemnione i wyraźniejsze.

Próba uczuleniowa henny

Mimo że jest zabiegiem nieinwazyjnym, to przed wykonaniem henny rzęs, powinno się wykonać próbę uczuleniową. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest minimalne, ale warto sprawdzić najpierw na skórze, jak henna na nas zadziała. Nakłada się wtedy mieszankę henny w niewidocznym miejscu dzień przed zabiegiem. Jeśli nie pojawi się zaczerwienie, można spokojnie przystąpić do wykonania zabiegu.

Henna rzęs – który rodzaj będzie najlepszy?

Możemy wymienić kilka rodzajów henny: w proszku, żelowa i pudrowa. Ta ostatnia przeznaczona jest jednak wyłącznie do stylizacji brwi. Efekt henny proszkowej utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. Jest to połączenie drobnego proszku w wysokiej jakości barwnikiem. Żelowa henna ma gęstą, kremową konsystencje, a proces jej nakładania trwa dłużej niż w przypadku henny proszkowej. Jej efekt utrzymuje się na włoskach do 2-3 tygodni, dlatego lepiej sprawdzi się także do pielęgnacji brwi.

Kolor henny dobierany jest ze względu na kolor skóry i włosów. Występuje w trzech odcieniach: czerni, grafitu oraz brązu. Często bywa mieszana dla uzyskania lepszych efektów.

Są sytuacje, w których stosowanie henny na rzęsy nie jest wskazane. Są to między innymi:

  • alergie i uczulenia,
  • choroby, uszkodzenia oraz podrażnienia oka oraz powiek,
  • choroby zakaźne.

Zrób to sam – henna rzęs w domowym zaciszu

Produkty do wykonania henny brwi i rzęs są dostępne w drogeriach w bardzo przystępnych cenach. Przed przystąpieniem do wykonania henny rzęs, zrób dokładny demakijaż, następnie nałóż wokół oczu wazelinę lub tłusty krem, a okolice pod oczami zabezpiecz płatkami kosmetycznymi.

Odpowiednie proporcje wskazane na opakowaniu wymieszaj, by otrzymać niezbyt gęsty oraz nie za rzadki preparat. Hennę najlepiej nakładać szczoteczką do rzęs albo zużytą szczoteczką z tuszu, jednak jeśli takiej nie posiadasz, możesz użyć cieniutkiego pędzelka.

Najlepiej wykonywać hennę najpierw na jednym zamkniętym oku, a później na drugim. Nie zapomnij o dolnych rzęsach. Trzymaj hennę na rzęsach od 5 o 10 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Efekt powinien utrzymać się około 3 tygodni. Rzęsy po hennie można spokojnie malować tuszem do rzęs oraz podkręcać zalotką.

Połącz hennę rzęs z innymi zabiegami dla uzyskania lepszych efektów

Henna rzęs świetnie sprawdza w połączeniu z innymi zabiegami np. laminacją rzęs. Ten zabieg doskonale podkręca, regeneruje i sprawia, że rzęsy są zdrowsze i bardziej zagęszczone. Dodając do laminacji hennę rzęs, otrzymujemy pełen komplet pielęgnacyjny rzęs.

Lepszy efekt henny rzęs uzyskamy, wykonując ją w salonie kosmetycznym. Po pierwsze jest to duże ułatwienie, ponieważ kosmetolodzy mogą wykonać hennę rzęs na Twoich zamkniętych oczach, a Ty nie musisz martwić się czy przypadkiem nie mrugniesz, a henna nie rozleje się w okolicach Twoich oczu. Henna stosowana w salonach ma o wiele lepsze właściwości niż ta kupowana w drogeriach.

Efekty henny rzęs są zadowalające, a Polki coraz częściej korzystają z przyciemniania rzęs tą metodą.
Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów najczęściej wykonują hennę rzęs w komplecie z brwiami. Wtedy henna nakładana jest również na włoski brwiowe, a coraz nowsze metody pielęgnacji brwi wykonuje się razem z geometrią, czyli nadawania idealnego kształtu brwiom.

Nie czekaj i już dzisiaj zapisz się hennę rzęs i brwi.

Autor: Natalia Rybarz z Bodybar