pościel

Bez wątpienia sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach i mieszkaniach. To właśnie w sypialni spędzamy dużą część czasu, relaksujemy się i odpoczywamy. Często jest to najbardziej intymne i chronione pomieszczenie. Sypialnia, aby rzeczywiście spełniała funkcje swego rodzaju oazy i miejsca, w którym czujemy się bezpiecznie i komfortowo musi być zadbana. Bardzo ważnym elementem każdej sypialni jest łóżko oraz pościel, której używamy.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pościeli, także każdy bez problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Najlepszym oczywiście pomysłem byłoby spędzenie nocy pod każdą z pościeli, jest jednak mało prawdopodobne, aby ktokolwiek zdecydował się na taki eksperyment, który przede wszystkim wiąże się ze sporym obciążeniem finansowym.

Aktualnie do najchętniej wybieranych na rynku pościeli należą:

– pościel bawełniana,

– pościel satynowa (z satyny bawełnianej),

– pościel flanelowa.

Czym zatem charakteryzują się poszczególne rodzaje pościeli?

Pościel bawełniana – klasyka dla ceniących komfort za niewielką cenę

Bawełna jako materiał znana jest i ceniona od tysięcy lat, nic zatem dziwnego, że jest chętnie wykorzystywana także do szycia pościeli. Bawełna posiada mnóstwo zalet, które idealnie sprawdzają się w tym właśnie przypadku. Pościel bawełniana sprawdzi się zarówno latem jak i zimą – dzięki swoim właściwościom i strukturze zapewnia przepływ powietrza, dzięki czemu nie prowadzi do przegrzania latem i pozwala skórze oddychać. Zima natomiast zapewnia przyjemne ciepło. Dodatkowymi zaletami jest łatwość utrzymania pościeli bawełnianej w czystości. To zdecydowanie propozycja dla osób ceniących klasyczne rozwiązania w przystępnej cenie.

Pościel z satyny bawełnianej – klasyka z nutką luksusu

Pościel z satyny bawełnianej od kilku lat stale zyskuje na popularności, głównie dlatego, iż łączy w sobie wszystkie cechy pościeli bawełnianej (patrz akapit wyżej) oraz efektowny wygląd satyny. Jest to zdecydowanie propozycja dla osób, które, poza praktycznym podejściem do pościeli, chcą także, aby nadawała ona pomieszczeniu szyku. Pościel z satyny bawełnianej jest nieznacznie droższa od tradycyjnej pościeli bawełnianej, szeroki wybór pościeli znajdziecie w serwisie podkolderka.pl

Pościel flanelowa – najlepsza propozycja na zimę

Pościel flanelowa dzięki swoim właściwościom uwielbiana jest i najczęściej wykorzystywana zimą. Najogólniej mówiąc flanela, z której wykonana jest pościel, posiada zbliżone właściwości do bawełny, z tą jednak różnicą, że latem może okazać się zbyt ciepła i słabo „oddychająca”. Stąd też, decydując się na zakup pościeli flanelowej, warto zastanowić się nad jej alternatywą na okres letni. Poza tym pościel flanelowa cechuje się wysoką wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu czystości.

Pościel świąteczna – obowiązkowy element wyposażenia sypialni w grudniu

Okres okołoświąteczny jest naprawdę szczególny dla wielu z nas. Wiele osób już na początku grudnia stroi swój dom, aby nadać mu wspaniałego, świątecznego klimatu. Aby bożonarodzeniową atmosferę poczuć w każdym z pomieszczeń naszego domu, warto zadbać także o świąteczną pościel w sypialni. Z pewnością nada ona pomieszczeniu świątecznego klimatu, a oczekiwanie na ten szczególny okres w roku stanie się bardziej przyjemne.  

Jak widać, wybór pościeli, tylko z pozoru wydaje się trudny. Wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań i zaopatrzyć się w pościel, która posłuży nam przez wiele lat.