świeca bawełna z limonką

Trend związany ze wszystkim co eko to obecnie coś więcej niż tylko chwilowa moda. Wpływ tego ruchu na zachowania zakupowe jest na tyle wyraźny, że wiele firm poszerza swoją ofertę o produkty pochodzenia naturalnego tylko po to, aby zadowolić nową grupę odbiorców i wyprzedzić konkurencję w niekończącym się wyścigu o względy konsumentów.

Świece sojowe to jeden z wielu przykładów produktu w pełni przyjaznego środowisku, który szturmem zdobył serca wielu klientów i szybko na stałe zagościł na półkach sklepów. Spróbujmy przyjrzeć się im bliżej.

Jaka zdefiniować świece sojowe?

Ten naturalny i tak popularny obecnie produkt powstaje z w pełni biodegradowalnego, pozbawionego alergenów, a także nie emitującego szkodliwych substancji chemicznych naturalnego wosku sojowego.

Dzięki swojej uniwersalności, może on przybierać szereg najróżniejszych form i kształtów zatopionych w dowolnym, zależnym tylko od fantazji producenta kolorze.

W związku ze stosowaniem bogatej gamy olejków eterycznych i naturalnych dodatków w produkcji świec sojowych, można uzyskać niezliczoną ilość unikatowych kompozycji zapachowych, które często stanowią podstawę sukcesu, a także znak rozpoznawczy danej manufaktury zajmującej się ich wyrobem.

Świece sojowe doskonale sprawdzą się zarówno w chwili odpoczynku, ale i jako element dekoracyjny zarówno w pomieszczeniach wewnątrz naszego domu jak i na tarasie, balkonie lub w ogrodzie.

świeca miód z tytoniem

Dlaczego świece sojowe będą dobrym wyborem?

Świece sojowe ręcznie robione posiadają wiele zalet, spośród których do najczęściej wymienianych należą:

  • ekologiczność
  • wydajność i trwałość
  • oryginalny wygląd oraz mnogość dostępnych form
  • niespotykane kompozycje zapachowe
  • bezpieczeństwo

Dlaczego świece sojowe uznawane są za bezpieczną alternatywę dla tradycyjnych świec parafinowych?

Jak mówi właścicielka renomowanego sklepu ze świecami sojowymi Ładne Kwiatki: “Świece sojowe są w pełni bezpieczne zarówno dla naszego zdrowia jak i całego ekosystemu. Używamy tylko certyfikowanych surowców, które nie zawierają szkodliwych metali. Wosk sojowy stanowi ekologiczną, naturalną substancję wolną od toksyn oraz alergenów, a także w 100 % biodegradowalną”.

Pamiętajmy, że żyjemy w czasach rosnącej świadomości społeczeństwa związanej ze szkodliwym wpływem danych substancji na środowisko w którym żyjemy, dlatego wybierzmy mądrze i kupujmy tylko te produkty, które spełniają obecne normy ekologiczne.