Cera trądzikowa

Wymagająca cera wchłania zanieczyszczenia z zewnątrz oraz chłonie od wewnątrz dodatkowe elementy, związane ze zmianami trądzikowymi. Sprawdź jak wygląda cera, dotknięta trądzikiem i blizny, powstałe w wyniku zmian trądzikowych.

Cera trądzikowa – wygląd

Skóra, dotknięta zmianami trądzikowymi nie jest gładka i nieskazitelna. Występujące na niej wykwity o charakterze trądziku pospolitego mogą występować miejscowo lub pokrywać większą część twarzy. Często towarzyszy im rumień i podrażnienie. Skórę trądzikową należy pielęgnować w szczególny sposób, dbając o jej prawidłowe i delikatne oczyszczenie i nawilżenie. Wysokiej jakości kosmetyki do cery trądzikowej doskonale radzą sobie z problemem cery trądzikowej, jednak u większości osób, u których występuje ten problem, pojawiają się też zmiany w postaci blizn. 

Zmiany trądzikowe na twarzy – co jest ważne?

Nieestetyczne blizny po trądziku w większości przypadków można wyeliminować poprzez masaż skóry twarzy oraz zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Blizny po trądziku oraz zmiany przebarwieniowe w większości nie są głębokimi zmianami skórnymi i można je wyeliminować. Trądzik pospolity dotyczy przede wszystkim osób młodych, których skóra posiada ogromne zdolności regeneracyjne. Przy zastosowaniu właściwej pielęgnacji możliwe jest nie tylko wyeliminowanie objawów trądziku, ale i walka z przebarwieniami oraz bliznami, powstałymi na skutek tej choroby. Blizny potrądzikowe na skórze twarzy można zlikwidować, jednak ten proces przebiega w zróżnicowany sposób i zależy od indywidualnych skłonności regeneracyjnych. 

Blizny po trądziku na twarzy 

W wyniku urazu mechanicznego, który następuje na skórze twarzy na etapie gojenia się zmian trądzikowych może powstać przerwanie ciągłości skóry, skutkujące blizną. Nieestetyczny fragment, wyglądający odmiennie od pozostałych fragmentów cery może być przyczyną kompleksów. Warto zatem unikać ingerencji w gojące się zmiany trądzikowe, a powstałe już blizny leczyć z pomocą domowych sposobów oraz preparatów kosmetycznych. Blizny mogą nie tylko różnić się kolorystyką od pozostałych fragmentów skóry, ale i strukturą naskórka, brakiem owłosienia. Wśród najpopularniejszych rodzajów blizn potrądzikowych na twarzy są blizny hipertroficzne, atroficzne, przerosłe, keloidy, odbarwione, a także przebarwienia potrądzikowe. 

Makijaż cery trądzikowej – co jest ważne?

Cerę trądzikową oraz taką, która pokryta jest bliznami koniecznie należy nawilżać i natłuszczać, wspierając odbudowę naskórka i bariery ochronnej, ważna jest również ochrona przed promieniami UV. Jeśli zależy Ci na wykonaniu estetycznego makijażu cery trądzikowej oraz takiej, na której znajdują się blizny koniecznie zastosuj wysokiej jakości kosmetyki, zapewniające skórze oddychalność, a jednocześnie wysoki poziom krycia, pozwalający zatuszować zmiany potrądzikowe. Blizny po trądziku na twarzy można ukryć, używając odpowiednio dobranego podkładu, korektora do twarzy oraz pudru. Zadbaj o to, by makijaż na co dzień był lekki, a w wersji wieczorowej zachwycał perfekcją wykonania. Do cery trądzikowej nie sprawdzają się ciemne kolory cieni do powiek, mocne kreski i intensywny kolor pomadki. Zrezygnuj z wyraźnych linii. Zadbaj, by makijaż był dopasowany do okoliczności. Blizny po trądziku warto nawilżać i usuwać, samo ich tuszowanie makijażem może być dodatkiem.