szczoteczka soniczna

Szczoteczki soniczne do zębów są bardzo ciekawymi produktami do utrzymywania higieny w jamie ustnej. Szczoteczki takiego typu stanowią połączenie wieloletniej tradycji, jak i nowoczesności, które zyskało sporą popularność pośród klientów. Dobrej jakości szczoteczki soniczne oferowane są przez Adaline.pl Dlaczego szczoteczki soniczne są aż tak popularne? Jak działa szczoteczka soniczna? Dlaczego warto kupić szczoteczkę soniczną? 

Szczoteczki soniczne do zębów – jak działają? 

Działanie szczoteczek sonicznych, oparte jest na wytworzeniu fal dźwiękowych o wybranym natężeniu. Za wytwarzanie tychże fal odpowiada niewielkich rozmiarów generator, który zamontowany jest w główce szczoteczki. Dzięki wyższym częstotliwościom (większych niż 260 MHz), fale te odznaczają się właściwościami bakteriobójczymi. Włoski szczoteczki wykonują ponad 30 tys. ruchów/minutę. Najnowocześniejsze szczoteczki, mogą osiągać nawet do 60 tysięcy ruchów/minutę. 

Szybkość, z jaką poruszają się szczoteczki soniczne w czasie czyszczenia zębów, nie przesądza jednakże o jego rezultatach. Fale dźwiękowe, poza tym, iż potrafią sprawić w ruch włoski szczoteczki, docierają również na odległość około 4mm od włókna, wprawiając tym samym w ruch ślinę razem z pastą. Zjawisko to nazywane jest kawitacją (zamianą cieczy w stan gazowy). Bąbelki, które wtedy powstają odpowiadają za usuwanie bakterii, jak i osadu nazębnego, co znacząco zwiększa rezultaty czyszczenia uzębienia, tym bardziej w trudno dostępnych miejscach, głównie w międzyzębowych przestrzeniach. 

Dlaczego warto wybierać szczoteczki soniczne? 

Szczoteczki soniczne, są idealne do codziennego dbania o higienę jamy ustnej. Pomagają w usuwaniu nalotów i przebarwień z zębów, dzięki czemu stają się one bielsze, a my chcemy się częściej dzielić swoim uśmiechem z innymi. Dokładne usunięcie resztek i osadów z zębów przekłada się bezpośrednio na zmniejszone ryzyko powstania stanów zapalnych i próchnicy. Jest to pomocne także w przypadku problemów z nieświeżym oddechem, gdyż zlikwidowanie bakterii, które zalegają w przestrzeniach międzyzębowych, usuwa jedną spośród najważniejszych przyczyn halitozy. Dynamiczne przepływanie cieczy jest dopełnieniem dla ruchów o charakterze wymiatającym, jak i fal dźwiękowych. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż wprawianie w ruch mieszanki śliny, wody i pasty pozwala na przepłukanie przestrzeni pomiędzy zębami w bardzo podobny sposób, jak ma to miejsce w przypadku zastawiania irygatora. Niewątpliwie, prędkość będzie dużo mniejsza, aniżeli w przypadku zastawiania wymienionego urządzenia, jednakże sam fakt znacznie dokładniejszego usunięcia zanieczyszczeń, pozwoli na poprawienie higieny w jamie ustnej.