tasiemka

Pakowanie prezentów zwykle staje się dla nas prawdziwym wyzwaniem. Niemniej jednak świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie od doboru i skomponowania odpowiedniego, ozdobne opakowania, zależą w dużej mierze aspekty wizualne wręczanego przez nas podarku. Obecny rynek z akcesoriami do pakowania prezentów oferuje nam niezwykle dużą różnorodność. Znajdziemy w asortymencie sklepów wiele papierów ozdobnych, kartonów czy dodatków. Jednocześnie najmniej doceniane są tasiemki ozdobne, a dzięki nim można naprawdę wiele zdziałać. Co więc o tasiemkach ozdobnych warto wiedzieć?

Jak korzystać z tasiemek ozdobnych?

Tasiemki ozdobne to produkty wyjątkowe, które często są mało doceniane. Wydaje się nam bowiem, że nie da się ich wykorzystać w spektakularny sposób. Jednak mówiąc o tasiemkach ozdobnych, mówimy jednocześnie o nieograniczonych możliwościach opakowania prezentu. Przede wszystkim każdy z nas wie, że kartony owija się tasiemkami “na krzyż”, a także ozdabia delikatną kokardą. Istnieje jednak znacznie więcej sposobów na to, by owinąć prezent w kartonie. Można wykorzystać różnorodne typy wiązań, czy różnokolorowe tasiemki ozdobne. Co więcej tasiemki ozdobne przydadzą się również do tego, by zapakować prezenty w woreczkach i sakiewkach. Wówczas- przy odrobinie zdolności manualnych i cierpliwości- możemy wykreować niesamowite kokardy czy ozdobne wiązania, które szybko sprawią, że rozpakowywanie prezentu dostarczy jeszcze więcej emocji.

Jak dobrać rozmiar tasiemki ozdobnej?

W przypadku tasiemek ozdobnych mówimy głównie o ich szerokości. W tym wypadku, sprawa jest niezwykle prosta. Do większych i pokaźniejszych prezentów, należy wybrać tasiemki ozdobne szeroki, by było je dobrze widać, zaś do mniejszych, modele cieńsze. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak łączenie tasiemek ozdobnych o różnej szerokości. Wówczas możemy osiągnąć jeszcze bardziej spektakularny efekt. 

Dobór koloru tasiemki ozdobnej

Ilość kolorów tasiemek ozdobnych nie jednego z nas może przyprawić o zawrót głowy. Jak zatem dobrać odpowiednią barwę tasiemki do pakowanego prezentu? Otóż zwykle zaleca się, by tasiemki ozdobne były o ton lub dwa ciemniejsze bądź jaśniejsze od papieru prezentowego lub kartonu. Pamiętajmy jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć ze sobą różnorodne kolory tasiemek i kreować w ten sposób oryginalne kompozycje. Taki prosty gadżet jakim są tasiemki ozdobne, daje nam nieskończenie wiele możliwości. Można nawet powiedzieć, że jedynym ograniczeniem jest w tym wypadku nasza wyobraźnia.