tatuaż

Nadgarstek to świetne miejsce na miniaturową plastykę ciała. W tym artykule opowiemy, jak wybrać dobry szkic tatuażu, na co zwrócić uwagę przy wyborze, a także przedstawimy oryginalny wybór zdjęć.

Zdjęcia na nadgarstku wyglądają bardzo efektownie, ale zanim zdecydujesz się na ten krok, musisz wziąć pod uwagę kilka szczegółów.

Skala rysunku. Drobne prace w czerni i wielobarwnych odcieniach dobrze wyglądają na tym obszarze dłoni. Nie powinny być one jednak zbyt jasne i duże, gdyż w przeciwnym razie nie będą wyglądać estetycznie. Obraz można rozciągnąć na dłoń i palce lub na staw łokciowy. Zwyczajowo nie należy umieszczać obrazka na zgięciu: z czasem może się rozmazać i stać się brudną plamą.

Tematy wzorów. Nie należy używać postaci z kreskówek. Nadgarstek – otwarta część ciała, dowolny napis lub obrazek będzie dopełnieniem wizerunku i wpłynie na stosunek innych osób do Twojej osoby. Lepiej jest dawać pierwszeństwo obrazom, które są semantyczne i pozbawione dwuznaczności. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, sprawdź, czy wybrany przez Ciebie wizerunek nie pojawia się w tatuażach kryminalnych na nadgarstku. Zwróć szczególną uwagę na instrumenty muzyczne, klucze wiolinowe, pająka, krzyż i koronę.

Cechy anatomiczne. U wielu osób żyły na nadgarstku znajdują się zbyt blisko skóry. Niektóre osoby obawiają się, że złota rączka może uszkodzić żyłę, ale nie ma takiej możliwości, jeśli prace wykonuje doświadczony fachowiec. Jeśli żyły są zbyt duże i wypukłe, lepiej jest zastosować obraz trójwymiarowy, ponieważ napis może być nieco zniekształcony.

Higiena. Tatuaż na nadgarstku podkreśla dłonie, dlatego powinny być one w doskonałym stanie, zwłaszcza jeśli chodzi o manicure i skórę.

Zmiany związane z wiekiem. Przede wszystkim dotyczy to kobiet, ponieważ z czasem skóra blednie, pojawiają się zmarszczki.

Praktyczność tatuażu na nadgarstku. Osobisty tatuaż na tej części ręki może z czasem wyblaknąć, a jego kontury mogą stać się niewyraźne. Wpływ na to może mieć światło słoneczne, detergenty, chlorowana woda i wiele innych czynników. Nie wszyscy mistrzowie są przygotowani na odnowienie obrazu.

Czy to boli? Tatuaż na nadgarstku jest wystarczająco bolesny, ale znośny. W tym miejscu znajduje się niewiele zakończeń nerwowych, więc odczucia nie będą takie same jak w okolicy pachy lub żeber. Wiele zależy od wyboru wzoru: jeśli bransoletka jest umieszczona w pobliżu kości, ból będzie się nasilał.

Tatuaże na nadgarstku dla mężczyzn

Mężczyźni wybierają bardziej agresywne wzory: czaszki, drapieżniki, ptaki. Wilk, sokół, orzeł i kruk wyglądają oryginalnie. Niektóre osoby mają zegar z drutem kolczastym lub jego imitację. Wyjątkowo wyglądają wzory celtyckie i polinezyjskie, podkreślają męskość i siłę. Wyraziste osoby wybierają realistyczne obrazy w stylu biomechanicznym lub stosują blizny i rany. Ciekawy wygląd ma ścieg pędzelkowy, w którym nici ściągają skórę.

Mężczyźni często wybierają napisy na grzbiecie nadgarstka: imię ukochanej osoby, dzieci, krótkie zdanie w języku angielskim lub łacińskim. Sparowane obrazy działają dobrze, gdy fraza jest podzielona na dwie części i umieszczona po wewnętrznej stronie obu dłoni. W ciekawie wyglądających zdjęciach łączonych, składających się z dwóch części jednego uroczego obrazka, można zastosować kształty geometryczne i abstrakcję. Często tatuaż męski na nadgarstku jest kontynuacją obrazu, zaczyna się na przedramieniu lub łokciu, a kończy na nadgarstku.

Kobiece tatuaże na nadgarstku – wdzięk i elegancja

Mniejsze tatuaże na nadgarstku są odpowiednie dla dziewcząt, ponieważ nadają wizerunkowi nieco figlarności i romantyzmu. Odpowiednie bransoletki i zegarki, biżuteria i wstążki. Pięknie wygląda piórko lub wąż, który wije się wokół dłoni. Popularne są serduszka, kokardki, kotki i motylki. Ciekawe spojrzenia na nadgarstek dziewczyn tatuujących ptaki lecące w górę lub gwiezdny wodospad z drobinkami pyłu kosmicznego. Często piękności wybierają gołębia, jaskółkę, kolibra, miniaturowego ptaka ognistego.

Celtyckie wzory wyglądają elegancko, zwłaszcza gdy są zanurzone w pędzlu. Dodają one uroku i podkreślają delikatne i wrażliwe dłonie. Popularne są kwiaty w pastelowych kolorach: plemiona, róże, lilie, orchidee. Aktualne są również drzewa: brzoza lub wierzba. Jeśli dobrze dobierzesz obraz, będą wyglądać elegancko i kobieco. Otwarte jednostki wybierają czaszki i drapieżniki.

Możesz wybrać piękny znak nieskończoności wytatuowany na nadgarstku, oznaczający pragnienie rozwoju i ruchu, ciągłego samodoskonalenia. Można na nim umieścić napis, serce, kocie łapki. Kolor wzoru jest często czarny, ale niebieski pigment również wygląda dobrze. Czasami wybiera się podwójną nieskończoność: węzeł tybetański (shrivatsa), który oznacza dążenie do wiedzy. Różne tatuaże z tłumaczeniem na nadgarstku, frazy, hieroglify, daty przyjemnych wydarzeń są również istotne wśród dziewcząt, tworząc tajemniczy wizerunek i wdzięk.

Cechy opieki

Tatuaż na nadgarstku goi się od 5 dni do miesiąca. Wszystko zależy od specyfiki ciała i ilości obrazu. Należy delikatnie umyć ręce i uważać, aby woda nie dostała się na ranę. Przez kilka następnych tygodni nie należy nadwyrężać ręki ani podnosić ciężarów. Podczas gotowania nie należy dopuścić do kontaktu pary lub przypraw z tatuażem. Lepiej nie zginać nadgarstka ani nie zaciskać pięści, ponieważ żyły i naczynia żylne znajdują się blisko powierzchni skóry, dzięki czemu rana może się szybciej zagoić. Niewskazane jest noszenie bransoletek lub zegarków, ponieważ można złapać skórki i zepsuć kontury obrazu. Ubrania powinny mieć krótkie rękawy i być wykonane wyłącznie z naturalnych tkanin.