wakacje

Jeszcze do niedawna polscy turyści stawiali przede wszystkim na wyjazdy last minute. Jednak obecnie trend się nieco zmienia i biura podróży odnotowują wyraźny wzrost zainteresowania wakacjami first minute. Warto zatem sprawdzić oferty first minute na lato 2022, dopóki  jest jeszcze wybór najciekawszych kierunków.

Co sprawia, że wakacje first minute są tak atrakcyjne?

Rezerwacja wyjazdu z dużym wyprzedzeniem pozwala skorzystać z naprawdę okazyjnych cen. Zniżki sięgają nawet 50%. Co ważne, biura podróży zapewniają, że nawet w razie wzrostu kursów walut czy różnego rodzaju opłat (transportu, lotniskowych) koszty podane w ofercie first minute pozostają na niezmiennym poziomie. Sporą zachętą okazują się również niskie zaliczki, jakie trzeba uiścić – z reguły to około 20%. Resztę reguluje się na niespełna miesiąc przed wyjazdem. Warto jeszcze podkreślić, że przy wykupie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji można otrzymać od ubezpieczyciela zwrot wpłaconych pieniędzy.

Tak elastyczne warunki first minute okazują się ogromnym walorem ofert tego typu. Co więcej, kusi też szeroka baza obiektów hotelowych, które z reguły w propozycjach last minute są już niedostępne. 

Najciekawsze kierunki na lato 2022

Wszystko wskazuje na to, że w preferencjach polskich turystów niewiele się zmienia. Hitem pozostają wakacje w Turcji, która słynie z doskonałe przygotowanych hoteli w opcji all inclusive oraz pięknych plaż. Niektórym tylko tyle wystarczy, aby całkowicie się odstresować i ponownie nabrać sił do pracy. Rzeczywiście – strefy SPA, aquaparki, baseny i hotelowe restauracje Riwiery Tureckiej umożliwiają błogi odpoczynek od codziennych obowiązków, a na złocistym piasku można się wygrzać, ponieważ słoneczna pogoda jest gwarantowana. Jednak Turcja to również wyjątkowe krajobrazy, które na zawsze pozostają w pamięci. Warto też zwiedzić zabytkowe miasta i oczywiście udać się targ, aby kupić pamiątkę z podróży – najlepiej rękodzieło.

Wiele osób decyduje się na Grecję, która również jest sprawdzonym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Wyjątkowo kuszą greckie wyspy, tak różne w charakterze i niepowtarzalne. Warto ruszyć do tej kolebki cywilizacji europejskiej. Śladów kultury antycznej nie brakuje, szczególnie na Krecie i Korfu. Z kolei Rodos oferuje idealne warunki dla nurków czy zwolenników windsurfingu. Wyspy greckie to również raj dla podniebienia, ponieważ specjały tamtejszej kuchni znane są na całym świecie. Oczywiście słońca nie zabraknie, więc osoby preferujące plażowanie na pewno nie będą zawiedzione.

Ciekawą propozycją na lato 2022 okazuje się Hiszpania z rozległymi, piaszczystymi plażami i miastami tętniącymi życiem przez całą dobę. Na Costa Blanca, Costa Brava czy Costa Dorada znajduje się sporo interesujących kurortów. Jednak wielu turystów wybiera wyjątkowe Wyspy Kanaryjskie, z których każda jest inna. Fuerteventura słynie z silnych wiatrów, co jest dobrą wiadomością dla miłośników żeglarstwa. La Gomera przyciąga pięknem natury, a Teneryfa i Gran Canaria mają doskonale przygotowaną bazę dla rodzin z dziećmi.

Jak widać jest w czym wybierać! Szeroką ofertę wakacji – Lato 2022 oferuje biuro podróży ITAKA.