Puchary sportowe zrealizowane przez firmę Artskam.pl

Sport to nie tylko zdrowie, ale też sztuka rywalizacji. Zawody i mecze bez rywali nie przynosiłby satysfakcji, ponieważ uczestnicy nie mieliby porównania i nie mogliby stwierdzić czy są mistrzami, tymi w czołówce, czy tymi, których czeka jeszcze sporo pracy. Niezależnie od tego, na jakim miejscu uplasują się zawodnicy, organizator powinien docenić wysiłek i zaangażowanie każdego z nich oraz uhonorować zwycięzców.

Starannie dobrane trofea

Każda impreza sportowa ma swój indywidualny klimat i styl. Dlatego warto dobrać trofea tak, aby pasowały swoją formą do zawodów. Wyspecjalizowani producenci, w tym artskam.pl oferują szeroką gamę produkowanych na zamówienie statuetek, pucharów czy medali. Warto mieć to na uwadze, ponieważ spersonalizowane nagrody sprawią, że uczestnicy zwiążą się z imprezą emocjonalnie. Nawet, jeżeli tym razem otrzymają tylko skromny medal z charakterystycznym dla danych zawodów ornamentem w ramach podziękowania za uczestnictwo, będą chcieli wrócić na imprezę o przemyślanej w najdrobniejszych szczegółach formie.

Trofea sportowe warto dobierać nie tylko pod względem rodzaju imprezy, ale także wieku uczestników. Inaczej patrzą na nie dzieci i młodzież, a inaczej dorośli. Dla tych młodszych, którzy dopiero uczą się sportowej rywalizacji, taka pamiątka ma ogromną wartość. Oczywiste jest, że zwycięzcy powinni otrzymać spektakularne trofea, ale nie można zapominać o tych, którym poszło gorzej. Wręczenie pozostałym młodym uczestnikom skromniejszych, ale eleganckich pamiątek na pewno zbuduje ich pewność siebie i sprawi, że chętniej spróbują swoich sił jeszcze raz. Dorośli także docenią taki gest i chętniej wrócą na kolejną edycję.

Jakie zatem wybrać trofea? Warto zacząć od podzielenia ich rodzajów na trofea dla zwycięzców i pozostałych uczestników.

Na podium – trofea z grawerem lub nadrukiem

Na podium trafiają ci najlepsi. Liczą oni nie tylko na nagrodę główną, którą może być awans, nagroda rzeczowa czy pieniężna, ale także na trofeum, którym będą mogli chwalić się przez lata – dlatego puchary sportowe na zamówienie to świetnie rozwiązanie. Na statuetce zamieścić można datę, nazwę zawodów, hasło przewodnie i wiele innych informacji. Dodatkowo spośród wielu wzorów statuetek wybrać można taki, który koresponduje z dyscypliną sportu.

Zwycięzcę obdarować można pokaźnym trofeum, które będzie świetnie prezentowało się na półce czy w gablotce. Kolejnym miejscom na podium zapewnić można mniejsze statuetki w podobnym stylu z równie budującym tekstem. W końcu na podium stają najlepsi.

Wyróżnienia – szklane statuetki

W zależności od rodzaju zawodów i liczby uczestników przygotować można statuetki, które będą formą wyróżnienia dla tych, którym zabrakło niewiele do bycia najlepszymi. Mogą one także być dodatkiem do medali rozdawanych wszystkim uczestnikom w ramach pamiątki. Szklane statuetki dostępne są w różnych kształtach, co daje możliwość dobrania ich formy do rodzaju imprezy sportowej. Wygrawerowany tekst lub naklejona tabliczka będą przypominały o zawodach i idei sportowej rywalizacji.

Taką pamiątkę zawodnicy chętnie będą prezentowali w domowym zaciszu oraz w siedzibie klubu sportowego. Przede wszystkim, niezależnie od grupy wiekowej, będą czuli się wyróżnieni i chętniej wrócą na imprezę sportową, która ma na względzie wszystkich uczestników.

Medale okolicznościowe zrealizowane przez firmę Artskam.pl

Medale dla wszystkich!

Jeszcze raz przypomnijmy – wyróżnić należy każdego uczestnika, niezależnie od jego wyniku, ponieważ o to chodzi w zdrowej sportowej rywalizacji. Dlatego warto przygotować symboliczne medale dla wszystkich. Warto umieścić na nich datę i nazwę imprezy, aby uczestnik czuł, że nawet ten drobiazg został przygotowany przez organizatora z niezwykłą dbałością.