Ulotka

Jeśli chcemy szerzej zareklamować swoją firmę korzystamy z różnych możliwości dostępnych na rynku. Jedną z nich są ulotki. Umiejętne zaprojektowane kuszą wzrok każdego kto tylko dostanie je w swoje ręce. To, jak będzie ona wyglądała zależy też do jakiej grupy jest skierowana i jaka jest branża firmy, która właśnie na nie się zdecydowała. W ogromnej mierze dużą rolę gra tutaj kolorystyka wraz z układem graficznym. Lepiej, by ulotka była z konkretnymi wiadomościami niż taka która nie pozwoli nam się skupić na najważniejszych rzeczach.

Dużo nie oznacza dobrze

 Jeśli chcemy, by nasza ulotka była dobrze wykonana musimy zdecydować się na konkretne informację. Za dużo rzeczy rozprasza wzrok osoby, która będzie ją oglądać. Dlatego tak ważne, by z ulotki nie robić fragmentu kolumny z gazety. Dużo informacji nie oznacza, że człowiek będzie wiedział wszystko. Będzie czuł się przytłoczony, a nie na tym nam zależy. Chcemy, by wiedział najważniejsze rzeczy, więc właśnie takie wybierzmy do treści.

Pamiętajmy, żeby urozmaicić tekst grafiką związaną dokładnie z tym czym dana firma się zajmuje. Istotną rzeczą jest też dobór kolorystyki, chociaż pojawiają się na rynku propozycje drukowanie w czerni i bieli, a mowa jest o tym na http://www.krispol1liga.pl/. Jednakże wracając do tematu kolorystki. Ważne, by była powiązana z logiem firmy bądź z branża. Dziwne by było, gdyby zakład pogrzebowy nagle swój szyld oprawił w różowy kolor. Dziwne, prawda? A więc pamiętajmy by kolor był umiejętnie dobrany do naszej firmy. Wtedy będziemy poważniej postrzegani przez ludzi, w których ręce trafi nasza ulotka.

Niby kawałek papieru, a jakie ma znaczenie dla rozreklamowania naszej firmy. Jest to mała powierzchnia, na której najczęściej chcemy upchnąć jak najwięcej. Niestety nie zawsze jest to dobre wyjście, a praktycznie w żadnym wypadku nie sprawdza się zbyt dobrze. Dobrze pójść w minimalizm i konkrety. Zawrzeć tylko to, co powinno się tam znaleźć i umiejętnie wpleść do tego grafikę. Jeśli sami nie wiemy, jak to zrobić udajmy się do agencji reklamowej. Graficy tam pracujący na pewno będą wiedzieli co zrobić. A my będziemy mogli cieszyć się ładną i przejrzystą ulotką.