meble PRL

Meble z czasów PRL to przede wszystkim meblościanki i szafki, wykończone na wysoki połysk. Fornirowane fronty w kolorystyce, imitującej drewno były niegdyś trudno dostępnymi, niezwykle atrakcyjnymi dla przeciętnego Kowalskiego elementami wyposażenia wnętrza obok wersalki, ławy kawowej oraz dywanu. Dziś dostępność mebli jest nieporównywalnie większa, a ich zróżnicowanie stylistyczne zachwyca i niesie za sobą wiele opcji aranżacyjnych. Co więc decyduje o powrocie popularności mebli rodem z PRL? Czy te, dostępne dziś mają wspólnego z nimi tylko nazwę?

Meble, stylizowane na PRL-owskie

Nieustannie zmieniające się trendy wnętrzarskie przywołują inspiracje meblami, wzorami i dodatkami, które już świeciły triumfy w wystroju pomieszczeń. Meble PRLowskie były w każdym domu, stąd ich kultowy styl, rozpoznawalny bezbłędnie przez osoby, które osobiście miały z nimi styczność. Oczekiwane, wymarzone, wywalczone meble w PRL były luksusem, dostępnym w jednej opcji. Dziś mamy wybór i meble, stylizowane na PRLowskie wyróżniają się precyzją wykonania, zastosowaniem najwyższej jakości materiałów oraz nowoczesnych rozwiązań.

Ogromne możliwości aranżacyjne z wykorzystaniem modnych mebli

Modne obecnie meble, inspirowane meblościankami i komodami  z PRLu doskonale pasują do wielu koncepcji aranżacyjnych. Wybierając szeroką komodę na wysokich, zwężających się nieznacznie ku dołowi nóżkach stworzysz wnętrza w stylu minimalistycznym, industrialnym oraz skandynawskim. Najmodniejsze trendy wnętrzarskie pozwolą Ci zastosować meble wśród wielu, idealnie pasujących do siebie, a jednak różnych przedmiotów. Meble stylizowane na PRL doskonale wyglądają w towarzystwie stylowego fotela uszaka i oświetlenia dodatkowego, imitującego ciepłą barwę światła. 

Meble w stylu PRL, wybierz kultową komodę “jamnik”

Komoda jamnik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych mebli z PRL. Jej nietypowa stylistyka we współczesnym wydaniu zakłada stworzenie praktycznej, pojemnej przestrzeni do przechowywania drobiazgów. Najwyższej klasy komody, wzorowane prlowskim jamnikiem dziś dostępne są nie tylko z fornirowanymi frontami. Można je mieć w kolorze bieli, szarości, antracytu lub czerni. Jeśli odcień drewna, warto wybrać modny kolor naturalnego dębu, który wypełni pomieszczenie ponadczasowym efektem stylowej elegancji. Komody w stylu mebli PRL powracają i cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Można znaleźć je w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Przed zakupem należy dokładnie wymierzyć dostępną przestrzeń.