parking

Poznań to świetne miejsce zarówno na dłuższy urlop, jak i krótki wyjazd z rodziną czy przyjaciółmi. Jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast w Polsce oferuje mnóstwo atrakcji, niemniej do podróży trzeba się dobrze przygotować.

Bez planu ani rusz!

Organizacja wyjazdu do Poznania bazuje na dobrym planie uwzględniającym potrzeby wszystkich uczestników. To, co zostanie w nim uwzględnione, zależy w głównej mierze od liczby osób i ich wieku. Decydując się np. na podróż z rodziną, trzeba wybrać takie atrakcje, które będą odpowiednie nawet dla najmłodszych dzieci.

Gdzie zjeść i spać?

Poznań dysponuje bogatym zapleczem hotelowym i gastronomicznym, niemniej o rezerwację hotelu warto pokusić się z wyprzedzeniem – zwłaszcza jeśli pobyt przypada na szczyt sezonu turystycznego. Hotel powinien być o tyle dobrze zlokalizowany, aby z dojazdem do różnych części miasta nie było kłopotu. Opłaca się też wcześniej sprawdzić, gdzie można zjeść smacznie i w przystępnych cenach. Będąc w Poznaniu, należy koniecznie spróbować specjałów kuchni wielkopolskiej, takich jak np. zupa korbolowa, szare kluchy, pyzy drożdżowe  czy słynne rogale świętomarcińskie.

Jak poruszać się po mieście?

Poznań to bardzo duże miasto, w związku z czym nie wszędzie da się dotrzeć na piechotę. Można skorzystać z transportu publicznego lub własnego samochodu, ale w tym drugim przypadku zdecydowanie przyda się odpowiedni parking. Poznań Stare Miasto to jedna z najchętniej odwiedzanych lokalizacji w mieście, dlatego parking powinien znajdować się niedaleko. Firma Interparking oferuje miejsca parkingowe na całodobowym, podziemnym parkingu pod placem Wolności – a więc w samym sercu Poznania. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że pozwala precyzyjnie zaplanować każdy dzień pobytu.

Co zobaczyć w Poznaniu?

W Poznaniu nie sposób narzekać na brak ciekawych miejsc do zobaczenia. Turyści pierwsze kroki kierują zazwyczaj na starówkę, ale warto wybrać się też m.in. na Ostrów Tumski, do parków, ogrodu zoologicznego, ogrodu botanicznego czy zobaczyć liczne zabytki architektury sakralnej.

 parkingpodziemny.pl