pies

Z psami jest tak, że każdy może zachowywać się inaczej i różnie reagować na różnego rodzaju bodźce. Trzeba być tego świadomym i liczyć się z tym, że pies musi ćwiczyć pewne zachowania. Dotyczyć to może także chodzenia na smyczy, o czym niekiedy się zapomina i dlatego pojawiają się nerwy w momencie, gdy pies nie zachowuje się w taki sposób, jakiego oczekiwałby właściciel. W tej sytuacji trzeba sobie zadać pytanie co zmienić, by pies także na spacerach się inaczej zachowywał. 

Rozwiązanie problemu ciągnącego psa 

Bardzo często problemem są sytuacje, w których pies reagując na jakieś bodźce zaczyna ciągnąć. Dla właściciela może być to uciążliwe, męczące a w skrajnych sytuacjach w ogóle trudne do opanowania. Dlatego trzeba na takie sytuacje uważać i mieć świadomość, że ćwiczenia mogą ułatwić rozwiązanie tego problemu. Dobrym sposobem będą również szelki dla psa easy walk, na które warto zwrócić uwagę. Zadaniem tych szelek będzie stworzenie takich warunków, w których pies nie ciągnie i otrzymuje takie bodźce od właściciela, ze względu na działanie szelek, które powodują, że rozwijają się u niego zachowania, które będą prawidłowe. 

Charakterystyka szelek easy walk 

Wybierając szelki dla psa typu easy walk właściciel psa ma możliwość skorzystania z dwóch dostępnych propozycji. W grę wchodzą albo szelki zaciskowe albo zapinane z przodu. Szelki zaciskowe mają sprawić, że pies w momencie, gdy zaczyna ciągnąć będzie odczuwał ucisk szelek na klatkę piersiową i pies poczuje dyskomfort, dlatego będzie dochodziło do tego, że cofnie się przed swoim nieprawidłowym zachowaniem. Druga opcja to szelki zapinane z przodu, które mają sprawić, że w momencie nieprawidłowego zachowania dojdzie do zatrzymania psa w jednym momencie i skierowania głowy w stronę właściciela. 

Skuteczność szelek easy walk 

W przypadku szelek easy walk można mówić o ich stosunkowo wysokiej skuteczności, dlatego właśnie jest to takie rozwiązanie, które obecnie jest wybierane chętnie i dość często można się z  nim spotkać. Szelki dostępne są w sprzedaży w różnych rozmiarach, dzięki czemu będzie można bez problemu dopasować je do swojego psa. Ta kwestia również będzie istotna więc nie powinno być zaskoczenia, że bierze się ją pod uwagę. Właściwie dopasowane rozmiarowo szelki będą miały istotne znaczenie, bo tylko wtedy rzeczywiście będzie można oczekiwać, że uczyć będą zwierzaka prawidłowych zachowań i ich noszenie będzie komfortowe. Zły rozmiar może również wpływać na psa niekorzystnie więc to dopasowanie będzie miało znaczenie.