buty do tenisa

Damskie buty do tenisa to specjalne modele, które przeznaczone są do gry na kortach oraz w hali. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim nowoczesny design oraz estetyczne wykonanie. Dodatkową zaletą jest maksymalny komfort i wygoda użytkowania w każdych warunkach. Na szczególną uwagę zasługują także uniwersalne modele, które przeznaczone są przede wszystkim do rekreacyjnej gry. Sprawdzą się one na różnych nawierzchniach. Profesjonalnie zaprojektowane obuwie występuje w wielu wariantach modelowych, rozmiarowych. Każda tenisistka bez problemu powinna poradzić sobie z doborem odpowiedniego modelu.

Buty do tenisa, które charakteryzują się przepuszczalnością powietrza i lekkością

W damskich butach do tenisa zastosowany jest system asymetrycznego sznurowania. Na szczególną uwagę zasługuje także 3-warstwowa konstrukcja, która zapewnia przede wszystkim oddychalność na najwyższym poziomie oraz stabilność. Damskie buty do tenisa są bardzo lekkie, pomimo swojej lekkiej zaawansowanej konstrukcji. Modele wyróżniają się sportowym profilem oraz ponadprzeciętną trwałością, co stanowi niewątpliwy atut. Damskie buty do tenisa ziemnego stanowią skuteczną ochronę przed ewentualnymi kontuzjami, na przykład przed skręceniem stawu skokowego. Chronią one także przed ewentualnymi urazami ścięgien oraz stłuczeniami.

Obuwie, które wyróżnia się zaawansowaną konstrukcją

Cholewka obuwia zaprojektowana jest z wytrzymałej, oddychającej siatki. Tego typu materiał pomaga utrzymać stopy w odpowiednim komforcie termicznym, bez uczucia przegrzania. Siatka zapobiega poceniu się stóp co jest również bardzo istotne. Warto pamiętać, że producent damskich butów do tenisa pamiętał o wzmocnieniu punktów, w których wymagane jest dodatkowe wsparcie konstrukcyjne. Dzięki temu można mieć pewność, że obuwie to poradzi sobie w każdych warunkach. Warto także dodać, że obuwie wyposażone jest w cienką, elastyczną powłokę, która zapewnia trwałość i stabilność.

Profesjonalne obuwie do tenisa z bieżnikiem, które chroni przed kontuzją

But zaopatrzony jest w podeszwę bieżnikową, która chroni zawodnika przed kontuzją. Podeszwa ta zapewnia dynamiczną amortyzację. Ponadto, buty posiadają specjalistyczną wkładkę, która zapewnia komfort gry. Co ważne, wkładka ponadto zabezpiecza stawy oraz kolana przed ewentualną kontuzją, uszkodzeniem ścięgien. Warto pamiętać, że damskie buty do tenisa posiadają specjalną wkładkę, która wykonana jest z materiału OrthoLite. Wkładka ta pełni funkcje antybakteryjne, co istotne, odprowadza ona także wilgoć.