motocykl

Przeznaczenie kurtek motocyklowych mówi samo za siebie – tego typu odzież powinna być wybierana z najwyższą starannością. Kurtki powinny być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne, co ma ogromne znaczenie podczas jazdy na tym jednośladzie. Jednocześnie kobiety szukają fasonów stylowych, które podkreślą charakter osoby noszącej kurtkę. Na co więc zwrócić uwagę, sprawdzając damskie kurtki motocyklowe?

Bezpieczeństwo i wygoda kurtek motocyklowych

Kurtka przeznaczona do jazdy na motocyklu powinna przede wszystkim chronić ciało w możliwie wszechstronny sposób. Dlatego warto wybrać modele wyposażone w specjalne protektory, które ochronią barki, łokcie i kręgosłup. Bardzo ważna jest też widoczność motocyklistki, zatem damska kurtka motocyklowa powinna mieć wszyte elementy odblaskowe w kluczowych punktach. Ponadto najlepiej wybrać fason, który można spiąć ze spodniami – takie rozwiązanie może okazać się zbawienne w razie wypadku.

Nie mniej ważny jest komfort podczas jazdy na tym jednośladzie. Damskie kurtki motocyklowe powinny być dostosowane do zmiennych warunków pogodowych. Dlatego należy wybierać modele trzywarstwowe, które składają się z ocieplającej podpinki, membrany wewnętrznej i wierzchniej warstwy ochronnej. Co ważne, zarówno podpinka, jak i membrana, powinny być sprawnie odpinane. Jest to szczególnie istotne w upalne dni. W dodatku damska kurtka na motocykl powinna mieć system wentylacyjny, pozwalający na termoregulację ciała. Najlepiej też, by wybrać fason, który posiada regulację szerokości kurtki – wtedy można zwęzić ją jak najbliżej ciała.

Damskie kurtki motocyklowe o wyjątkowym designie

Kupując kurtkę na motocykl, nie trzeba się ograniczać jedynie do fasonu bezpiecznego i wygodnego. Obecnie można też znaleźć modele, które są jednocześnie bardzo stylowe. Duży asortyment damskich kurtek motocyklowych pozwala na zakupienie wersji idealnie skrojonej na wzór kobiecej sylwetki. Kurtki są zwężane w talii i bardzo dobrze się układają, podkreślając najlepsze atuty pań. Można wybrać między innymi okrycie ze skóry naturalnej lub tkanin syntetycznych – zależnie od własnych preferencji.

Wybierając damskie kurtki motocyklowe należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Poza wizualnymi zaletami odzieży, kurtka powinna być dobrze dobrana rozmiarowo. Nie tylko dla estetycznego wyglądu, ale też dla maksymalnego komfortu jazdy. Poza tym kurtka powinna mieć też odpowiednią długość – zarówno jeśli chodzi o całą kurtkę, jak i o same rękawy. Najlepiej też kupować damskie kurtki motocyklowe od zaufanych producentów, którzy szyją specjalistyczną odzież i korzystają tylko z wysokogatunkowych materiałów.