detoks organizmu

Amfetamina to środek stymulujący centralny układ nerwowy. Od początku po zażyciu organizm człowieka działa na podwyższonym tempie. Pojawiają się następujące objawy:

  • podniesiony popęd płciowy
  • zwiększona aktywność ruchowa
  • brak apetytu
  • wzrost ciśnienia
  • rozszerzone źrenice
  • zwiększona nerwowość
  • wzrost temperatury ciała

Objawy mogą się różnić w zależności od częstości przyjmowania narkotyku, dawki i organizmu człowieka. Niewielka dawka na ogół zwiększa poczucie euforii. Zbyt duża powoduje tzw psychozę amfetaminową. Długotrwałe przyjmowanie amfetaminy jest również przyczyną: utraty masy ciała, mdłości, wymioty, brak łaknienia, wahania nastroju (niepokój, nerwowość), a także krwawienia z nosa, przyspieszona akcja serca, impotencja i inne problemy seksualne.

Skutki przyjmowania amfetaminy

Mogą być jeszcze dużo poważniejsze. Środek prowadzi do silnych reakcji alergicznych, jak wysypka, obrzęki, swędzenie, problemy z oddychaniem, paranoja, halucynacje

Przedawkowanie grozi wystąpieniem drgawek, drżenie mięśni, ich osłabienie i ból. Osoba pod wpływem amfetaminy często zachowuje się wrogo wobec otoczenia.

W pewnych kręgach społecznych amfetamina została poniekąd obłaskawiona jako środek wspomagający naukę lub długotrwałe pozostawianie bez snu. Narkotyk uzależnia przede wszystkim w warstwie psychicznej. Nieprzyjemne skutki odstawienia skłaniają osobę uzależnioną do przyjmowania kolejnych dawek. Osoba uzależniona często zachowuje się w sposób podobny do chorych na ADHD.

Detoks po amfetaminie i leczenie uzależnienia

Detoks po amfetaminie jest kluczowym procesem w schemacie odstawienia tego środka i rozpoczęcia terapii odwykowej. Najważniejszym elementem jest złagodzenie skutków odstawienia, w którym pomaga pomoc lekarska i psychologiczna. Niezwykle istotnym czynnikiem w walce z tą formą uzależnienia jest indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Prywatny ośrodek Detoks Fenix spełnia wszystkie wymagania medyczne, a także pozwala pacjentom w sposób zrównoważony powrócić do stanu kontroli nad własnymi wyborami.

Oferta pobytowa przewiduje pobyt w pokojach jedno i dwuosobowych. Opieka personelu medycznego i psychologa jest prowadzona podczas całego pobytu w trybie 24/7. Pacjenci uzależnieni od amfetaminy potrzebują mocniejszego wsparcia mentalnego z uwagi na fakt, że narkotyk ten uzależnia fizycznie w stopniu znikomym.