prezenty dla gości na wesele

Wesele to wyjątkowa uroczystość, zarówno dla nowożeńców, jak i ich najbliższych. Hucznej zabawie towarzyszy muzyka, wyśmienite jedzenie i liczne konkursy oraz gry integracyjne. Pojawia się również pytanie, w jaki sposób podziękować gościom za wspólnie spędzony czas oraz jakie zapewnić dodatkowe atrakcje? Jak ich zaskoczyć? Pomysłów jest wiele, a poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które staną się dla nich miłą niespodzianką i sprawią dużo radości.

1. Wpis do księgi gości weselnych

To wyjątkowy sposób na podkreślenie tego, jak ważni są bliscy, którzy zostali zaproszeni na uroczystość. Sposobów na wpis do księgi gości weselnych jest wiele. Mogą one polegać na wpisaniu imienia, nazwiska oraz życzeń od krewnych i przyjaciół, a także napisania w niej zabawnych wierszyków, rymowanek lub wyszukanych sentencji albo cytatów. Możliwość wpisania się do księgi gości weselnych to miły gest sprawiający, że poczują się oni ważni i docenieni.

2. Wspólna sesja fotograficzna

Wspólne zdjęcie wszystkich gości z parą młodą przed kościołem to za mało – miłym zaskoczeniem dla weselników będzie wspólna sesja fotograficzna. Może ona odbyć się w tym samym lokalu, w którym będzie zabawa weselna lub w jego pobliżu, na przykład w specjalnie zaaranżowanej scenerii. Ważne, aby była ona spójna z całą oprawą uroczystości weselnej.

3. Fotobudka

To również niezwykle ciekawa propozycja. Fotobudka może być w stylu retro, nowoczesnym, glamour, country lub innym, w zależności od całej oprawy estetycznej wesela. Goście mogą zrobić sobie w niej pamiątkowe zdjęcie, do którego będą z sentymentem wracali nawet po wielu po latach, wspominając niezapomniane chwile.

4. Pamiątkowe prezenty dla gości

Niezwykle miłą niespodzianką dla gości weselnych okazują się pamiątkowe upominki wręczane każdemu z nich. Mogą to być buteleczki z nalewkami, a dla dzieci kolorowe breloczki. Popularnym pomysłem okazują się magnesy na lodówkę dla wszystkich gości z wizerunkiem pary młodej. Pięknym akcentem są również podziękowania w formie ręcznie robionych kartek lub pudełek na drobiazgi.

Jeśli chodzi o prezenty dla gości na wesele, ważny okazuje się gest od serca. Nie muszą to być drogie upominki – wystarczy coś drobnego, co stanie się miłym gestem wdzięczności lub pamiątką na lata, do której goście chętnie będą wracali. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Wśród podarunków dla gości mogą być krówki, czekoladki, miody, wiatraczki, torebki z nasionami kwiatów, świeczki zapachowe, herbaty, zawieszki oraz inne upominki. Pary szukające inspiracji zapraszamy na stronę amelia-wedding.pl – tu znajdują się rozmaite propozycje pozwalające stworzyć wyjątkowe podarunki od serca.

5. Kącik słodkości

Nie wszyscy goście weselni przepadają za serwowanymi ciastami, tortami z kremem i lukrem. Dlatego ciekawym, choć nadal rzadko spotykanym sposobem okazuje się słodki kącik. W nim serwowane są pianki, żelki, pralinki, ciasteczka, czekoladki i inne wyśmienite łakocie, które rozpieszczą podniebienia najbardziej wymagających łasuchów.

6. Atrakcje dla dzieci

Najmłodsi z reguły są pod ścisłą opieką swoich rodziców, którzy często nie mogą swobodnie się bawić. Dlatego zorganizowanie atrakcji dla najmłodszych z animatorem zabaw będzie miłym zaskoczeniem dla gości. Wówczas wszyscy będą mogli oddać się swobodnej zabawie bez martwienia się, co ich pociecha w danym czasie robi i czy nie oddaliła się od miejsca uroczystości. Wszystkie maluchy znajdujące się pod opieką doświadczonego animatora będą miały zapewniony szereg rozmaitych atrakcji.