ogrodowy basen stelażowy

Basen w ogrodzie nie jest obecnie luksusem dostępnym jedynie dla wybranych. Nowoczesne baseny ogrodowe występują w wielu wariantach, a jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest basen stelażowy. Z jakich powodów opłaca się zainwestować w jego zakup?

Basen stelażowy – konstrukcja

Rozważając zakup basenu ogrodowego, można zdecydować się na model dmuchany, rozporowy lub stelażowy. Najdroższe ze wszystkich są baseny stelażowe, ale nad tą inwestycją warto zastanowić się z kilku powodów. Przede wszystkim tego typu baseny są bardzo trwałe i wytrzymałe, co w ogromnej mierze zawdzięczają specjalnej konstrukcji. Jej podstawą jest metalowy stelaż, który świetnie usztywnia ściany zbiornika. Dzięki temu całość jest bardzo stabilna, co przy sporych rozmiarach basenu ma duże znaczenie. Wypada jednak nadmienić, że najbardziej opłaca się nabyć model od sprawdzonego producenta, np. Bestway. Basen stelażowy będący produktem wysokiej jakości to inwestycja na co najmniej kilka lat. Wytrzyma nawet duże obciążenie – odporność na uszkodzenia zapewnia solidne wykonanie ze świetnych gatunkowo materiałów.

Basen stelażowy – wygoda dla całej rodziny

Baseny stelażowe to w opinii ekspertów ze sklepu S-MUMO znakomite rozwiązanie dla całej rodziny. Długość największych modeli może sięgać 10 m, w związku z czym z takiego basenu jest w stanie jednocześnie korzystać nawet kilkanaście osób. Rzecz jasna dzieci powinny kąpać się wyłącznie pod nadzorem dorosłych. Dostępność „od ręki” i atrakcyjna lokalizacja we własnym ogrodzie to ważne przesłanki przemawiające za omawianym nabytkiem.

Basen stelażowy – montaż

W porównaniu z tradycyjnym basenem murowanym montaż basenu stelażowego jest nieporównywalnie łatwiejszy, nie wspominając już o znacznie niższych kosztach. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie terenu. Powierzchnia powinna być całkowicie płaska – warto pokusić się o wykonanie specjalnej podmurówki. Niektóre modele są przystosowane do pozostawienia ich w ogrodzie na zimę po uprzednim zabezpieczeniu.