Ochrona wyświetlacza

Ochrona wyświetlacza w smartfonie to ważna rzecz. Ekran jest jednym z najbardziej awaryjnych elementów każdego telefonu i należy dbać o to, by nie uległ zniszczeniu. Najpopularniejsze sposoby na ochronę wyświetlacza to montaż folii lub szkła hartowanego. Obie opcje są popularne i często stosowane. W niniejszym artykule wyjaśniamy, która ochrona jest lepsza i dlaczego, a także podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze ochrony na wyświetlacz.

Jak dobrać odpowiednią ochronę wyświetlacza?

Folię lub szkło hartowane można dostać w wielu miejscach – nawet na stoiskach w galeriach handlowych. Należy jednak pamiętać o tym, że oba produkty muszą być odpowiednio dobrane do modelu telefonu, by spełniały swoją funkcję i nie przeszkadzały w codziennym użytkowaniu. Warto zwrócić uwagę również na twardość zabezpieczenia i mieć na uwadze to, że nie jest ona równoznaczna z wytrzymałością ochrony wyświetlacza. Wiąże się ona bezpośrednio z odpornością na zarysowania. Oczywiście wraz z upływem czasu produkt może się zużywać, ale wtedy do wymiany będzie jedynie folia lub szkło, a nie cały ekran, co będzie mniej kosztowne.

Wybierając swoje szkło hartowane, należy zorientować się, czy posiada ono powłokę oleofobową, która ułatwia poślizg palca na szkle, co znacząco upłynnia codzienne użytkowanie telefonu. Dzięki owej powłoce na szkle nie zbiera się też tłuszcz ani kurz.

Dlaczego lepiej postawić na oryginalne folie i szkła?

Większość osób przy wyborze ochrony wyświetlacza kieruje się kosztami. Wiele markowych produktów wiąże się z wysoką ceną, dlatego dość popularne są nieco tańsze zamienniki. Nie zawsze jest to jednak dobry wybór – a w tym przypadku na pewno nie. Jeśli chcemy dobrze ochronić nasz telefon, musimy zainwestować w dobre narzędzia, które nam to umożliwią.

Oryginalne folie i szkła różnią się od zamienników jakością. Nie bez powodu te drugie są zwykle o wiele tańsze. Nierzadko sytuacja wygląda tak, że zamienniki niszczą się szybciej niż oryginały i musimy je częściej wymieniać. Skutkuje to tym, że finalnie wydamy więcej pieniędzy, niż przy zakupie oryginalnej, markowej ochrony wyświetlacza. Oryginały są też precyzyjniej wykonane, a więc lepiej dopasowane do konkretnych modeli telefonów.

Ty też potrzebujesz ochrony wyświetlacza

Często wydaje nam się, że wystarczająco dbamy o telefon i nie potrzebujemy dodatkowych akcesoriów, które będą chronić go przed uszkodzeniami. Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że większość wypadków wynika zupełnie “niechcący”. Chyba każdemu z nas przydarzył się kiedyś przypadkowy upadek smartfona, przy którym najczęściej cierpi właśnie szkło.

Nie zawsze zwracamy uwagę na to, w jaki sposób odkładamy telefon. Czasem zdarza się położyć go ekranem do dołu na nierównej, chropowatej powierzchni – wtedy nieoceniona okazuje się ochrona wyświetlacza, dzięki czemu nie pojawią się na nim żadne zarysowania i inne uszkodzenia.

Niezależnie od tego, jak bardzo dbamy o nasz telefon, nie jesteśmy w stanie uchronić go przed uszkodzeniami w stu procentach. Warto zainwestować więc w akcesoria, które pozwolą nam jak najlepiej zadbać o naszego smartfona i nie martwić się każdym wypadkiem przy jego codziennym użytkowaniu.