fotograf ślubny katowice

Czy można zrealizować ciekawą fotograficzną sesję ślubną w wielkim śląskim mieście? Wydawać by się mogło, że wspaniałe i niezapomniane zdjęcia ślubne można zrealizować tylko w naturalnym krajobrazie, w którym po horyzont rozciągać się będą pola kwiatów lub fale morza. Okazuje się jednak, że jeśli znajdzie się kreatywny fotograf ślubny Katowice, mogą być bardzo bogatym i obfitującym w ciekawe pomysły fotograficzne miejsca miastem.
Robienie wspaniałych zdjęć podczas ślubu w plenerze miejskim zaczyna się na długo przed wielkim dniem. Właściwie to kilka miesięcy wcześniej. Podczas wczesnych spotkań z Parą Młodą warto udzielić zasady współpracy, które pomogą w zorganizowaniu wszystkiego tak, by w każdym zdjęciu obecne było możliwie najwięcej najlepszego światła.

Planowanie ślubu nie jest zadaniem fotografa. Pomocne jest jednak udzielanie porad dotyczących pory dnia lub lokalizacji, które najlepiej sprawdzają się w przypadku zdjęć w plenerze. Niech młoda para wie, że południe to najgorszy czas na robienie zdjęć w plenerze. Fotografowanie później w ciągu dnia jest często znacznie bardziej udane.

Wesela w plenerze mogą okazać się spektakularnymi ceremoniami ze złotym światłem, ale mogą też być zimne, deszczowe i w ostatniej chwili trzeba będzie koniecznie przenieść wszystko do namiotu.

Jako fotograf powinieneś być przygotowany na żywioły. Spakuj dodatkowe ubrania, aby zachować ciepło i noś buty, które można nosić w trudnym terenie. Dobrym pomysłem jest również trzymanie pod ręką kremu przeciwsłonecznego oraz sprayu na owady.

Przygotowanie na deszcz to podstawa. Ponczo i osłona przeciwdeszczowa na aparat nie zajmą dużo miejsca w Twojej torbie, a mogą uratować życie w deszczowy dzień ślubu. Wielu fotografów ślubnych inwestuje nawet w dodatkową liczbę parasoli, aby nadal fotografować na zewnątrz z całym przyjęciem weselnym. Na zimowe wesela przygotuj się z wyprzedzeniem na niższe temperatury. Zimno ma tendencję do szybszego rozładowywania baterii. Nawet jeśli nigdy nie używałeś zapasowej baterii na letnim weselu, ślub zimowy może wyczerpać tę baterię jeszcze przed rozpoczęciem wesela.

Jakie pomysły na sesję może mieć fotograf ślubny Katowice

Kto powiedział, że sesja ślubna w śląskim mieście musi koniecznie obejmować kominy fabryk i koła wind kopalnianych. Jeśli fotograf ślubny Katowice (https://www.marcinorzolek.pl/fotograf-slubny-katowice) trochę zna, może znaleźć ciekawe miejsca, w których nikt nie doszuka się nawiązań do przemysłowych elementów krajobrazu. Idealnie sprawdzą się wnętrza dużych obiektów, takich jak katowicki Spodek, Biblioteka Śląska albo jakikolwiek inny dostępny duży obiekt. Ważne, by w kadrze znalazło się dużo przecinających się linii, które będą stanowić kontrast do uspokajających i budujących wrażenie trwałości postaci nowożeńców. W drodze do miejsca przeznaczenia nie korzystajcie z własnego samochodu. Pozbawia to wielu możliwości, na które można natknąć się zupełnie przypadkiem. Zarówno fotograf jak para młoda powinni mieć oczy szeroko otwarte i wypatrywać wszelkich nieoczywistych scenerii. Nudne zdjęcia, to zdjęcia, na których wszystko jest oczywiste. Im więcej rzeczy nietypowych, zaskakujących, niepasujących pozornie do nastroju, tym lepiej.


Co powiesz zatem na wskoczenie wraz z młodą parą do właśnie odjeżdżającego tramwaju? A może zdjęcia na katowickim dworcu kolejowym? Nawet chodnik na skwerze między blokami może stać się ciekawym tłem dla serii kilku wspaniałych ujęć. Podczas gdy Twoi znajomi będą próbowali zachwycić Cię kolejnym zdjęciem z motywem serca lub obrączki, Ty możesz pokazać album pełen zdjęć, na których gołębie obsiadły, gdy zmierzaliście przez środek katowickiego rynku. A kto powiedział, że blokowisko, z którego aż krzyczą proste linie okien i balkonów składające się na mozaikę jasnych ścian i ciemnych okien, nie może stanowić świetnego tła, na którym świetnie odbiją romantyczne spojrzenia mężczyzny zakochanego w życiowej wybrance?

Fotograf ślubny Katowice może być źródłem wspaniałych inspiracji

Jeśli nie w samych Katowicach, to z pewnością w całkiem niewielkiej odległości od nich znajduje się wiele ciekawych miejsc, w których fotograficzna ślubna sesja plenerowa rozbłyśnie z całą mocą. Urokliwe miejsca nad jeziorem Paprocany w niedalekich Tychach. A może opuszczony i nieco już podniszczony pałac w Sławikowie, w którym można wyżyć się twórczo i artystycznie. Sesja z wykorzystaniem dodatkowych strojów i rekwizytów może stać się inspiracją do ciekawych igraszek, które wprawny fotograf ślubny Katowice utrwali na zdjęciach.


Pamiętaj, że najważniejszymi elementami każdego zdjęcia ślubnego są nowożeńcy i emocje, które towarzyszą im w trakcie składanych sobie przyrzeczeń. Nastrój, który wprowadzisz w trakcie sesji, jest zdecydowanie ważniejszy, niż nawet najwspanialsze atelier, które dla nich przygotujesz. Dlatego staraj się również być elementem tła, nie próbuj za wszelką cenę forsować swoich pomysłów i pchać się zawsze na pierwszy plan. Jeśli za każdym razem, gdy na stole pojawi się ślubny album, para młoda będzie wspominać piękne chwile i pomocnego człowieka, który pomógł je im zachować, cel zostanie zrealizowany.