legginsy

Przez pewien czas legginsy były postrzegane albo jako element do uprawiania sportu lub w domu, albo jako część zestawu z tuniką, spódnicą lub innym ubraniem, które zakrywa biodra.

Dziś, dzięki temu, że moda kładzie nacisk na wygodę, a także dlatego, że zanikają granice między stylami, te obcisłe spodnie z dzianiny są często postrzegane jako spodnie. I mogą być odpowiednio dopasowane do stroju. Oczywiście legginsy w nie mniejszym stopniu nadają się do sportowego wyglądu, ale nie tylko. Mogą też świetnie wyglądać ze swetrem lub koszulą, marynarką lub strojnym topem.

Zasady mody na tworzenie obrazów z legginsami

Ale mimo tego, że legginsy dziś coraz częściej można nosić jako spodnie, nie przestają być legginsami – czyli spodniami, jak najbliżej ciała. Dlatego też, zestawiając look z legginsami, warto kierować się kilkoma wskazówkami.

Niech twoje legginsy będą idealnie dopasowane

Legginsy nie powinny być ani zbyt obcisłe, ani zbyt luźne. Ważne jest również to, aby legginsy pasowały do Ciebie. Tak, legginsy, podobnie jak inne spodnie, mają różne fasony i mogą na swój sposób pasować do różnych sylwetek. Wybierz parę, która będzie na tobie dobrze wyglądać.

Jakość dzianiny do legginsów ma znaczenie

Wyglądaj lepiej, jeśli Twoje legginsy są wykonane z odpowiednio grubej, ale rozciągliwej dzianiny wysokiej jakości. Takie legginsy posłużą dłużej i lepiej utrzymają swój kształt, nie rozciągając się na kolanach czy plecach. Dodatkowo obcisłe legginsy dają lekki efekt korygujący, dzięki czemu wyglądasz szczuplej, co najważniejsze – nie pozbawiają Cię więc swobody ruchów. Są też specjalne legginsy korygujące, które pomagają stworzyć kobiecą sylwetkę, a jednocześnie wyglądają jak zwykłe modele.

Znajdź odpowiednią bieliznę do legginsów

Zwróć uwagę na wybór bielizny pod legginsami: lepiej nie konturować pod koszulką spodni. Pomóc może na przykład bezszwowa bielizna.

Zdecyduj się na czarne legginsy

Jeśli nie masz doświadczenia w łączeniu miejskich stylizacji z legginsami, najłatwiej jest zacząć od czarnej pary. Te legginsy po pierwsze Cię wyszczuplą. Po drugie, łatwiej je połączyć z innymi rzeczami.

W przypadku ścisłego dress code’u legginsy nie będą odpowiednie

Wreszcie nie powinniśmy zapominać, że legginsy to dość nieformalny rodzaj spodni https://shopsy.pl/tregginsy-damskie . Nie należy ich nosić np. w biurze, gdzie przyjęty jest dress code, nawet w połączeniu z marynarką, ani w innych miejscach, gdzie trzeba wyglądać oficjalnie. Mogą się jednak przydać podczas spaceru, zakupów, w kawiarni i w wielu innych sytuacjach.

Jak nosić legginsy

Teraz dla niektórych modnych legginsów, które pozwalają udowodnić, że te spodnie mogą pomóc Ci wyglądać dobrze na więcej sposobów niż tylko siłownia.

Legginsy + bluza z kapturem lub bluza oversize + trenerzy

Najprostszą opcją jest pozostanie w sportowym stylu i połączenie legginsów z obszerną bluzą lub bluzą z kapturem i trenerami. Możesz również zdecydować się na bluzę, która jest wyjątkowo długa i nieco zakrywa biodra, co może sprawić, że poczujesz się bardziej komfortowo, gdy jesteś poza domem. Oczywiście ten wygląd może być również odpowiedni do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Ale dodatki – torebka, biżuteria i inne drobiazgi – dają do zrozumienia, że to wciąż miejski styl.

Legginsy + biała koszula oversize

Biała koszula o luźnym kroju może być podstawą wielu różnych stylizacji – także do zestawu z legginsami. Jednak, podobnie jak w poprzednich przykładach, wybór dodatków odegra ważną rolę w tym, jak to połączenie będzie wyglądało ostatecznie. Na przykład z modelującymi butami może to być efektowny i nieco odważny look. A z trenerami i skarpetami high-top to zestaw wygodniejszy, ale nie mniej istotny.

Legginsy + męska kurtka lub blezer

Legginsy + luźna marynarka to połączenie równie popularne jak np. legginsy + bluza z kapturem. Możesz je połączyć z butami do sukienki lub butami sportowymi, lub wybrać buty do kolan, aby Twoje nogi wyglądały na jeszcze dłuższe. Marynarkę można nosić również z koszulą, swetrem i bluzą z kapturem – krótko mówiąc, jest to połączenie, z którego można stworzyć różne stylizacje.