kurtka

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Jeśli więc nie masz jeszcze kurtki, która ochroni cię przed chłodnym wiatrem i mrozem, czas najwyższy ją wybrać. Czym kierować się podczas zakupów?

Dobierz swój rozmiar

Kurtki damskie, właściwie jak każdy inny element ubioru, powinny być doskonale dopasowane do twojego ciała. W tym przypadku ma to znaczenie nie tylko ze względu na wygląd, ale przede wszystkim zastosowanie praktyczne. Zbyt obszerna kurtka nie będzie dobrze chronić przed zimnymi podmuchami wiatru. Pamiętaj jednak, że kurtka czy też płaszczyk muszą być wybierane nie „na styk”. W środku musi się znaleźć miejsce także na grubą bluzę czy też sweter, które przecież zakładasz na zimowe spacery.

Fason kurtki

Fason zależny jest przede wszystkim od twojej figury. Niektóre z nich nie mają daty ważności, inne wychodzą z mody po sezonie. To też warto mieć na uwadze. Jednak skup się głównie na tym, w czym ty wyglądasz i czujesz się dobrze. Możesz postawić na kurtkę puchową, jednak jeśli posiadasz figurę jabłka, zapomnij o krótkich kurtkach, które kończą się na wysokości bioder. W takiej sytuacji musisz postawić na dłuższe fasony, najlepiej z asymetrycznymi zapięciami, które odciągają uwagę od brzucha. Jeśli decydujesz się na płaszcz zamiast kurtki, proste, minimalistyczne rozwiązania będą najlepsze. Minimalizm zawsze służy kobietom z takim typem figury.

Twój styl

Kurtka zimowa czy płaszcz zawsze powinny być dobrane do stylu, w jakim czujesz się najlepiej. I co ważniejsze – jaki gości w twojej szafie. Jeśli jesteś kobietą elegancką, musisz mieć równie elegancki płaszczyk. Jeśli jednak zwykle ubierasz się casualowo bądź nawet sportowo, elegancki płaszcz może nie pasować do twojej garderoby. Lepiej postawić na prosty puchowy płaszcz bądź kurtkę. Pamiętaj, że kurtka zimowa ma być dopełnieniem stylizacji, a nie elementem z innej bajki.

Zimowa kurtka czy płaszczyk? Nieważne, ważne, by było ciepło i w zgodzie z twoim stylem. Jeśli szukasz odzienia zimowego, które będzie pasować do twojej garderoby, koniecznie zajrzyj na Bialcon.pl.