chelatacja

Miażdżyca naczyń krwionośnych to choroba cywilizacyjna XXI wieku. Dotyka tętnic, przede wszystkim średnich i dużych. Ta przewlekła choroba rozwija się latami, z roku na rok stanowiąc coraz większe zagrożenie dla życia i zdrowia. Jakie są objawy tej dolegliwości, jej przyczyny oraz w jaki skuteczny sposób można pozbyć się blaszek miażdżycowych?  

Miażdżyca – czym jest i do czego prowadzi?

Miażdżyca, inaczej zwana arteriosklerozą, to choroba prowadząca do zwężenia średnicy tętnic. Zwężanie to ma miejsce na skutek powstawania i odkładania się blaszki miażdżycowej, której głównym budulcem jest cholesterol LDL. Miażdżyca rozwija się przez wiele lat. Z biegiem czasu w naczyniach krwionośnych następuje powolny proces powstawania blaszek miażdżycowych, które coraz bardziej uwypuklają się do środka tętnic. 

Choroba miażdżycowa jest niebezpieczna z dwóch powodów. Zmiany powstałe w tętnicach utrudniają dopływ krwi do komórek i całych narządów, co w konsekwencji prowadzi do ich niedokrwienia. Drugim niebezpieczeństwem jest możliwość pęknięcia blaszki miażdżycowej, co prowadzi do powstania skrzepu. Skrzep jest w stanie zablokować tętnicę. W ten sposób dochodzi między innymi do zawału serca czy zatorowości płucnej, a więc stanów zagrażających życiu.

Miażdżyca – jakie są przyczyny jej powstawania oraz czynniki zwiększające ryzyko powstania choroby?

Wśród najważniejszych czynników powodujących chorobę miażdżycową należy wskazać zbyt wysokie stężenie “złego” cholesterolu LDL i trójglicerydów oraz niski poziom “dobrego” cholesterolu HDL. Natomiast wśród czynników zwiększających szansę na rozwój choroby można wymienić:

  • palenie tytoniu
  • nadużywanie alkoholu
  • starszy wiek
  • niezdrowa dieta
  • brak ruchu
  • nadmierna masa ciała
  • czynniki genetyczne
  • inne choroby i przyjmowane leki.

Miażdżyca – leki, dieta, zmiana stylu życia. Co jeszcze można zrobić, by poradzić sobie z problemem miażdżycowym?

Chelatacja jest nieoperacyjną metodą usuwania blaszek miażdżycowych z tętnic. Dodatkowo dzięki zabiegowi organizm jest odtruty ze wszystkich toksycznych metali ciężkich. Polega na podaniu dożylnie soli oczyszczających, które łączą się z toksynami, tworząc w ten sposób związki neutralne dla organizmu, wydalane z moczem.

Chelatacja EDTA Olsztyn to skuteczne zabiegi, polecane między innymi osobom z chorobami sercowo-naczyniowymi, miażdżycowymi, nowotworowymi i wieloma innymi. Co ciekawe, metodę tą można stosować również profilaktycznie, w celu usunięcia zgromadzonych w organizmie metali ciężkich, nawet jeśli ich obecność nie ujawnia się jeszcze w postaci dolegliwości.