karboksyterapia

Karboksyterapia zaliczana jest do jednego z największych przełomów w medycynie estetycznej oraz kosmetologii. To bardzo skuteczne rozwiązanie wielu problemów z zakresu medycyny estetycznej. Karboksyterapię stosuje się na brzuch, twarz, nogi, pośladki, rozstępy i cellulit. Sekret zabiegu tkwi w dwutlenku węgla, który to znacznie rozszerza naczynia krwionośne, stymulując je do pracy, tym samym przyspieszając proces dotlenienia, regeneruje organizm oraz poprawia jego ukrwienie. Sprawdź, jakie jeszcze zalety niesie ze sobą zabieg karboksyterapii.

Szerokie zastosowanie karboksyterapii

Karboksyterapia posiada szerokie zastosowanie, między innymi:

  • do redukcji cellulitu;
  • w zapobieganiu wypadaniu włosów;
  • zmniejsza wiotkość skóry;
  • w objawach starzenia się skóry;
  • likwiduje rozstępy;
  • redukuje cienie pod oczami;
  • odmładza skórę.

W Klinice Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Beauty Address w Warszawie można umówić się na zabieg karboksyterapii, który to nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Warto jednak najpierw zapisać się na konsultację, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Przeciwwskazaniem do zabiegu może być zakażenie wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, ostra niewydolność serca, nerek i płuc, niedawno przebyty zawał lub udar mózgu, chroniczne choroby płuc (jak POCHP), epilepsja, niedawne zapalenie żył, niekontrolowane ciśnienie krwi oraz nowotwory.

Zalety karboksyterapii

Ogromną zaletą karboksyterapii jest jej szerokie zastosowanie, metoda daje skuteczne wyniki w wielu problemach. Znakomicie ujędrnia i odmładza skórę, fantastycznie wzmacnia włosy czy modeluje sylwetkę, bardzo dobrze radząc sobie z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Likwiduje zwiotczenia skóry i redukuje zmarszczki, minimalizuje cienie i worki pod oczami, zmniejsza cellulit.

W jaki sposób przeprowadza się zabieg karboksyterapii?

Sam zabieg do specjalnie bolesnych nie należy, nie jest jednakże komfortowy. Pod skórę wprowadzana jest cieniutka igła podłączona do urządzenia odpowiadającego za kontrolowanie ilości oraz temperatury gazu. Na skórze mogą być wyczuwalne i widoczne tunele, którymi przemieszcza się gaz. Jest to zabieg inwazyjny, wykonuje się go poprzez nakłuwanie skóry igłą. Najlepiej sprawdza się w przypadku usuwania cellulitu, rozstępów oraz cieni pod oczami.

Zabieg posiada bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa, dlatego też wykonywany jest bardzo chętnie, mimo jego inwazyjności. Niemniej poza wysokim bezpieczeństwem jest także bardzo skuteczny, dlatego też pacjenci chętnie się na niego umawiają. Warto dodać, że można go przeprowadzać o każdej porze roku, bez względu na temperaturę i nasłonecznienie.