yoga

Joga to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów treningu całego ciała. Te ćwiczenia nie tylko pomagają skutecznie wzmocnić i uelastycznić mięśnie, bez ich nadmiernego rozbudowywania, ale także przywracają równowagę psychiczną. Wskazuje się na to, że joga ma wiele właściwości prozdrowotnych. Ma ona między innymi poprawiać krążenie, odprężać i redukować stres czy nawet poprawiać ruchomość stawów. Warto jednak zaznaczyć, że można znacznie zwiększyć efektywność tych ćwiczeń dzięki dedykowanym akcesoriom. Jednym z nich są kostki do jogi. Jak więc można z nich skorzystać?

Kostki do jogi – jak z nich skorzystać?

Kostki do jogi to akcesorium, które głównie polecane jest osobom początkującym w tym treningu. Wówczas dopiero zaczynają one rozciągać mięśnie i zwiększać ich elastyczność, a także uczyć się konkretnych pozycji. Kostki do jogi sprawiają więc, że ćwiczenia stają się o wiele bezpieczniejsze i łatwiejsze do wykonania. To małe i lekkie przedmioty, które co do zasady mają wspomóc w wykonywaniu konkretnych pozycji. Z pomocą kostek do jogi można się również wiele nauczyć, jeśli chodzi o poprawność wykonywania ćwiczeń. Mogą one spełniać funkcję podpórki do leżenia tyłem, pozycji siedzącej, czy przy wykonywaniu skrętów. Dobrze dobrane ćwiczenia, wykonywane z pomocą kostek do jogi pozwolą jeszcze efektywniej modelować sylwetkę i wzmacniać konkretne partie mięśniowe.

Jakie są rodzaje kostek do jogi?

Choć każde kostki do jogi mają dokładnie to samo zastosowanie, to jednak mogą się od siebie różnić pod względem materiału, z którego zostały wykonane. Obecnie na rynku dostępne są:

  • kostki do jogi wykonane z pianki – to bardzo lekkie kostki, które wykonane zostały z pianki odpornej na wszelakie odkształcenia, to bardzo popularny i chętnie wykorzystywany rodzaj kostek do jogi,
  • kostki do jogi wykonane z korka – wykonane zostały one z dębu korkowego, są lekkie i cechują się ciekawą estetyką.
  • kostki do jogi wykonane z drewna sosnowego – nieco cięższe modele kostek, polecane  głównie osobom zaawansowanym.

Czy warto ćwiczyć z kostkami do jogi?

Kostki do jogi mogą okazać się bardzo przydatnym gadżetem, szczególnie dla osób początkujących. Zapewniają one punkt podparcia, co jest niezwykle istotne w momencie, kiedy nasze mięśnie nie są jeszcze tak rozciągnięte. Kostki do jogi zapewniają również dodatkowe zabezpieczenie przy wykonywaniu niektórych pozycji, a także pomagają nauczyć się ich poprawnego wykonywania. Taki gadżet z pewnością się więc przyda.