biała kuchnia

Kuchnia – serce domu, czyli główne centrum dowodzenia podczas rodzinnych uroczystości. Funkcjonalna i dobrze zaprojektowana kuchnia na wymiar pozwoli na przygotowywanie kilku potraw jednocześnie, a niemała ilość szafek „uszytych na miarę” umożliwi przechowywanie wielu niezbędnych akcesoriów. Poznaj jakie zalety niesie ze sobą kuchnia na wymiar!

Przede wszystkim funkcjonalność

Kuchnia na wymiar nie wymaga wielu kompromisów. Wykonując ją pod indywidualne zamówienie, można co do centymetra zagospodarować przestrzeń kuchenną – nawet tą najbardziej nietypową i wydzielić miejsce do gotowania, przygotowywania i spożywania posiłków. Kuchnia na wymiar jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla małych jak i dużych przestrzeni.

Dowolne wymiary i rodzaje szafek

Meble kuchenne sprzedawane w formie gotowych zestawów oferują jedynie kilka wariantów wymiarów szafek, co w przypadku niewielkich pomieszczeń zupełnie się nie sprawdza. Korzystając z gotowych mebli kuchennych zwykle nie udaje się wykorzystać całej dostępnej przestrzeni, która w efekcie pozostaje pusta, wywołując wrażenie niespójnej i niedokończonej kompozycji. Kuchnie na wymiar mają to do siebie, że nic oprócz metrażu i wyobraźni ich nie ogranicza. Wykonując zabudowę szafek pod sam sufit, sprawimy że nasze wnętrze optycznie się powiększy. Korzystając z możliwości wyboru szerokości i wielkości szafek możemy idealnie dopasować je do przedmiotów, które będziemy tam przechowywać. Meble kuchenne na wymiar możemy dowolnie modyfikować i każdą przestrzeń wykorzystać w stu procentach.

Możliwość modyfikacji i zabudowa sprzętów AGD

Projektując meble kuchenne na wymiar mamy możliwość dowolnej modyfikacji materiałów, kolorów i faktur. Górne szafki mogą być wykonane z forniru dębowego, zaś dolne mogą być frezowane,białe i na wysoki połysk. Kuchnie na wymiar pozwalają na zabudowę sprzętów, dzięki czemu zmywarka czy lodówka są niewidoczne, a kuchnia wygląda na uporządkowaną i estetyczną.

Wyższa jakość

Meble kuchenne na wymiar są  niewątpliwie droższe niż gotowe zestawy dostępne w marketach, jednak należy pamiętać, że są wykonywane na indywidualne zamówienie, przez co są zdecydowanie trwalsze niż te produkowane masowo. Solidnie i starannie wykonane meble kuchenne będą cieszyć oko przez długie lata.

Efektowne oświetlenie i gniazda ukryte w blacie

Odpowiednie oświetlenie jest istotnym elementem w każdej kuchni. Spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również ergonomiczną. Zamawiając meble kuchenne na wymiar możemy sami decydować o rozmieszczeniu punktów świetlnych i elektrycznych. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie ukrytego kontaktu w blacie, co jest niezwykle praktyczne, zwłaszcza kiedy podczas przygotowywania posiłków potrzebujemy podłączyć większą ilość urządzeń. Wybierając meble kuchenne szyte na miarę możemy takie gniazdo bez problemu umieścić na wyspie kuchennej. Zamknięte – jest całkowicie płaskie i nie utrudnia korzystania z blatu roboczego.

Indywidualny wygląd

Projektując meble kuchenne na wymiar mamy wpływ na to jak będzie wyglądać nasza kuchnia, dzięki czemu nasze wnętrze może zyskać niepowtarzalny i oryginalny charakter. Wykonując meble  na wymiar otrzymujemy także stuprocentową pewność, że przestrzeń kuchenna będzie doskonale dopasowana do naszych potrzeb i stylu życia.

Wybierając meble kuchenne na wymiar, trudne decyzje ograniczają się jedynie do zaprojektowania odpowiedniego układu funkcjonalnego i wyboru wymarzonych frontów i blatów!