mini kamera

Profesjonalny sprzęt szpiegowski przestał być domeną tylko zawodowych detektywów i szpiegów. Coraz częściej sięgają po niego osoby, które chcą na własną rękę przeprowadzić śledztwo lub zdobyć ważne dla siebie informacyjne. Współczesne minikamery ukryte w przedmiotach codziennego użytku pozwalają na łatwą i dyskretną rejestrację nie tylko obrazu, ale także i dźwięku. Sprawdź, w jakich gadżetach i akcesoriach znaleźć można wbudowaną kamerę.

Zegarek naręczny

Jedną z najbardziej popularnych opcji umieszczania minikamery jest zegarek naręczny. Rejestrator szpiegowski ukryty w takim produkcie z reguły nie wzbudza żadnych podejrzeń – posiada klasyczny design męskiego lub damskiego zegarka, a także budową nie odstaje od innych tego rodzaju produktów. Jego zaletą jest możliwość dokładnego i dyskretnego nagrywania, a pełen cykl pozwala na używanie go bez przerwy nawet przez 70 minut.

Długopis

Kolejnym pomysłem na udany i praktyczny sprzęt detektywistyczny jest minikamera ukryta w eleganckim lub klasycznym długopisie, który dodatkowo pełni rolę zwykłego pisaka. To rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy są przekonani, że sytuacja, którą chcą zarejestrować będzie się mogła odbywać przy użyciu długopisu. Długopis z wbudowaną kamerą sprawdzi się także we wszelkiego rodzaju biurach, szkołach czy innych urzędach, w których inne przedmioty mogłyby wydać się podejrzane. Jego wadą jest krótki czas użytkowania.

Powerbank

Powerbank stał się ostatnimi czasy produktem praktycznie codziennego użytku – posiada go większość właścicieli telefonów. Właśnie dlatego umieszczenie w nim minikamery, która rejestruje obraz i dźwięk to pomysł, który spotkał się z ogromnym entuzjazmem detektywistycznych pasjonatów. Rejestrator ukryty w ściance bocznej powerbanka pozwala na dokładne i stabilne utrwalania obrazu, a także przesyłanie go bezpośrednio do smartfona. Jest to jedna z pozycji, która pozwala na uzyskanie najdokładniejszego i najwyraźniejszego nagrania ze wszystkich akcesoriów szpiegowskich.

Myszka komputerowa

Rejestrator obrazu ukryty w myszce komputerowej to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Nic w tym dziwnego – wystarczy mieć dostęp do konkretnego komputera, podłączyć wspomnianą myszkę i czekać cierpliwie na zarejestrowanie materiału. Działa ona zupełnie normalnie i nie wydaje żadnych dźwięków, które mogłyby wydać się podejrzane dla potencjalnego nagrywanego. Ogromną zaletą jest fakt, że obraz zapisany przez ten gadżet jest wyraźny i dokładny, głównie przez bliską odległość użytkownika.

Kubek jednorazowy

Minikamerka ukryta w pokrywce kubka na kawę czy herbatę to idealny kamuflaż dla rejestratora – mało kto jest w stanie się domyślić, że zwyczajnie wyglądający produkt, który znaleźć można na stacjach czy w kawiarniach, wyposażony jest w wysokiej jakości kamerę. Oprócz swoich szpiegowskich funkcji nakrywka taka może być rzeczywiście użyta jako zabezpieczenie gorącego kubka, co dodaje całemu gadżetowi sporo autentyczności.

Warto pamiętać, że przed zakupem profesjonalnego sprzętu detektywistycznego należy sprawdzić sprzedawcę. Profesjonalna marka będzie w stanie zachować odpowiednią dyskrecję, udzielić potrzebnych informacji co do wyboru produktów, a przede wszystkim skutecznie dokona reklamacji, od której zależeć może powodzenie Twojego przedsięwzięcia.