depilacja laserowa

Maszynka, krem, wosk… Sposobów na usuwanie niechcianego owłosienia jest wiele. Każdy z nich niesie za sobą jednak jedną, kluczową wadę. Nie są one w stanie pozbyć się włosów na stałe. Inaczej jest w przypadku depilacji laserowej, która skutecznie i trwale wybawia od irytującego golenia.

Depilacja laserowa – zalety płynące z zabiegu

O zaletach depilacji laserowej można w gruncie rzeczy mówić bez końca. Kluczową z nich jest naturalnie trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Stosowna liczba zabiegów, uzależniona indywidualnie od danej osoby, pozwoli codziennie cieszyć gładką skórą bez konieczności golenia. Jest on szczególnie polecany tym, którzy mierzą się z wrastającymi włosami oraz towarzyszącymi im stanami zapalnymi. Nie mniej zbawienny okaże się dla osób o wrażliwej skórze, która jest podatna na podrażnienia po tradycyjnym goleniu. 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że jest to zabieg nieodwracalny. Poprawnie przeprowadzony sprawi, że włosy na wybranej partii ciała przestaną odrastać. Depilacja laserowa Kraków usuwa nawet 99% zbędnego owłosienia, jednak kluczem do sukcesu jest stosowna liczba zabiegów. Chodzi o to, aby uchwycić włosy w różnej fazie wzrostowej, co byłoby niemożliwe przy jednej sesji.

Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do serii zabiegów zawsze przeprowadza się stosowną konsultację oraz tzw. próbę laserową. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, ani nie nastąpią żadne niepożądane reakcje alergiczne, można wówczas przystąpić do właściwego zabiegu. W zależności od powierzchni depilowanego miejsca trwa on od kilkunastu minut do nawet dwóch godzin. Wykwalifikowana osoba nakierowuje głowicę na dany obszar, a wówczas partie skóry są naświetlane wiązką światła. W tym przypadku liczba koniecznych naświetleń również zależy od wielkości obszaru. 

Depilacja laserowa – przeciwskazania

W zasadzie jest to rodzaj zabiegu, na który zdecydować się może niemal każdy. Jeżeli męczy Cię usuwanie owłosienia co kilka dni i marzysz o gładkiej skórze, depilacja laserowa jest właśnie dla Ciebie. Jedynym przeciwskazaniem do jej wykonania mogą okazać się kwestie zdrowotne. Mowa tu na przykład o:

  • nowotworach
  • przyjmowaniu leków światłouczulających
  • ciąży
  • infekcjach grzybiczych, bakteryjnych, wirusowych
  • kuracji doustnej retinoidami

Depilację laserową odradza się również osobom, które posiadają bardzo jasne owłosienie (blond lub rude). W tym przypadku wynika to po prostu z niskiej opłacalności zabiegu, bowiem laser jest najskuteczniejszy przy ciemnych włosach.