Mieszkanie od dewelopera

Standard deweloperski cieszy się obecnie dużą popularnością wśród osób zainteresowanych nabyciem nowej nieruchomości. Deweloperzy posiadają w ofercie szeroki wybór mieszkań w zabudowie wielorodzinnej, bliźniaczej czy szeregowej. W związku z tym każdy ma szansę znaleźć wymarzone cztery kąty. Czy zakup mieszkania z rynku pierwotnego w ramach inwestycji jest opłacalny? Sprawdzamy, co może zyskać nabywca nieruchomości w stanie deweloperskim.

Jak wybrać mieszkanie od dewelopera?

Zacznijmy od tego, że współczesne budynki charakteryzują się wysoką jakością wykonania i są budowane zgodnie z nowoczesnymi technologiami. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, możemy otrzymać nie tylko atrakcyjny lokal, ale też dostęp do wielu udogodnień. Większość nowych nieruchomości posiada ogródek lub taras, miejsce postojowe w garażu podziemnym oraz całodobowy monitoring. Nabywcy lokali z „pierwszej ręki” mają pełną dowolność w aranżacji wnętrz czy doborze materiałów wykończeniowych.

Przed zakupem mieszkania w stanie deweloperskim warto sprawdzić, kim jest deweloper i jakie posiada doświadczenie na rynku nieruchomości. Niezbędne jest także zapoznanie się z planem zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu dowiemy się o planowanych inwestycjach w pobliżu. Wybierając perfekcyjne lokum warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów. Istotne znaczenie ma rozkład mieszkania oraz położenie względem stron świata. Od tego zależy stopień nasłonecznienia przez większą część dnia. Kluczowa jest także lokalizacja i najbliższe otoczenie.

Nieruchomość w stanie deweloperskim podwyższonym

Osoby poszukujące mieszkania pod inwestycję powinny przyjrzeć się bliżej standardowi wykończenia. Wynajem lokalu może być bardziej opłacalny niż korzystanie z lokat czy kont oszczędnościowych. Zdecydowana większość deweloperów oferuje rozszerzone pakiety wykończeniowe, które obejmują położenie płytek na tarasie, zamontowanie drzwi antywłamaniowych i rolet przeciwwłamaniowych, zainstalowanie ogrzewania podłogowego. Comiesięczne przychody z tytułu najmu mogą stanowić znaczący wkład w budżet gospodarstwa domowego. 

Przykładem nieruchomości z tzw. wyższej półki są nowe mieszkania w Rybniku.Na terenie tego miasta znajdują się nowoczesne osiedla mieszkaniowe, wyróżniające się oryginalną architekturą i wysokim standardem wykończenia. Większość z nich to kameralne kompleksy wyposażone w komfortowe tarasy lub loggie oraz całkiem spore ogródki, które zajmują powierzchnię nawet 80 metrów kwadratowych.

Zakup mieszkania od dewelopera jest całkiem opłacalną inwestycją kapitału. Pod warunkiem, że wybierzemy nieruchomość w dogodnej lokalizacji. Ogromne znaczenie ma rozbudowana sieć połączeń komunikacyjnych, która zwiększa zainteresowanie potencjalnych najemców. Mieszkanie zlokalizowane w pobliżu uczelni wyższych, sklepów, lokali usługowych czy terenów zielonych powinno również cieszyć się dużym zainteresowaniem. Warto też wspomnieć, że nowe lokale mieszkalne możemy z łatwością dostosować do współczesnych standardów i urządzić je w wybrany sposób.