odchudzanie

Poznaj tajniki efektywnego odchudzania i zadbaj o to, by dobrze się czuć w swoim ciele.

Zastanawiasz się jak zacząć, by osiągnąć zamierzony cel? A może masz już za sobą niezbyt udane próby pozbycia się zbędnych kilogramów? Podpowiemy Ci jak działać skutecznie, bezpiecznie i z satysfakcją móc przeglądać się w lustrze.

Zdrowe odchudzanie

Najczęściej popełnianym błędem w tym procesie jest niemal natychmiastowe oczekiwanie spektakularnych efektów. No cóż, jeśli na swoją nadwagę pracowałeś latami, nie oczekuj płaskiego brzucha po tygodniu treningów. Bardzo ważnym jest, by właściwie zaplanować zarówno dietę, jak i aktywność fizyczną w taki sposób, który korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie i poprawi samopoczucie.

Nagłe rozpoczęcie katowania się na siłowni z jednoczesnym ograniczeniem pożywienia, to najlepsza droga do szpitala. Wraz ze zwiększeniem codziennej dawki ruchu, zwiększa się zapotrzebowanie energetyczne Twojego organizmu. Musisz mu zapewnić odpowiednio dużo kalorii, lecz wyłącznie tych wartościowych. Koniecznie odstaw sklepowe słodycze i zrezygnuj z potraw smażonych, ociekających tłuszczem. Twoje posiłki muszą zawierać węglowodany, białka, zdrowe tłuszcze, a także witaminy i niezbędne składniki mineralne. Staraj się, by warzywa i owoce stanowiły dużą część Twoich posiłków.

Aby łatwiej było przetrwać czas odchudzania i przejść na zdrowe odżywianie, dobrze jest pozwolić sobie czasem na drobne ustępstwo. Pamiętaj, że dieta jest dla Ciebie, a nie Ty dla niej. To nie musi być katorga, bo postrzegając ją w ten sposób, szybko możesz się poddać. Staraj się być  konsekwentny i wytrwały, jednak nie rób z odchudzania męczarni.

Trener osobisty w walce z nadwagą

Aby proces odchudzania był lżejszy, przyjemniejszy, a przede wszystkim bezpieczny, warto skorzystać z usług profesjonalisty. Swoim doświadczeniem chętnie dzieli się Naomi Tamper, trenerka personalna i dietetyk online. Dzięki dużej wiedzy i ogromnemu zaangażowaniu pomogła już wielu kobietom i mężczyznom, również tym, którzy pomimo podejmowanych prób, nie byli w stanie pozbyć się nadmiaru kilogramów. Ich pozytywne opnie są jej najlepszą wizytówką. Naomi podpowie Ci jak schudnąć, ujędrnić swoje ciało, pozbyć się cellulitu, poprawić kondycję oraz podnieść swój poziom energii. Zgłaszając się do profesjonalistki będziesz wiedzieć jakie badania wykonać, by mieć  pewność, że nic nie stoi na przeszkodzie do walki o zgrabne ciało. Zdarza się bowiem, że niedające objawów, niewielkie zaburzenia hormonalne mogą przyczyniać się do tego, że pomimo ciężkiej pracy, nie zobaczysz jej efektów.

Naomi Tamper zadba o to, by Twoje menu było smaczne i bardzo urozmaicone. Układając dietę, weźmie pod uwagę Twój genotyp, formę w jakiej się znajdujesz, rodzaj  oraz częstotliwość aktywności fizycznych, tryb życia, a także indywidualne poczucie smaku. Na Twoim talerzu znajdzie się to co lubisz, a nawet pyszne, zdrowe słodkości.

Treningi od Naomi będą dostosowane do Twoich możliwości, również lokalizacyjnych. Nie musisz jeździć na siłownię. Z powodzeniem możesz trenować w domowym zaciszu, bez użycia specjalistycznych sprzętów. W każdej chwili możesz liczyć na pomoc i motywację trenerki, której mocno zależy na Twoim sukcesie.