Seriale, bajki, książki dla dzieci wczesnoszkolnych

Książki, bajki i programy dla dzieci odgrywają ważną rolę w ich rozwoju. Warto zachęcać młode pokolenie od najmłodszych lat do czytania, a dopóki jest to możliwe, należy tak dobierać bajki, czy seriale dla maluchów, aby niosły za sobą jakąś wartość. Na szczęście jest mnóstwo tytułów godnych polecenia, trzeba jednak zadać sobie odrobinę trudu, aby je odnaleźć, nie mniej warto, gdyż wspólne przeżywanie losów ulubionych bohaterów może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

Seriale dla dzieci 7-10 lat

Oferta produkcji filmowych dla dzieci, kreskówek i seriali może przyprawić o zawrót głowy. Telewizja oferuje specjalne kanały poświęcone w całości programom dla dzieci, ogromną listę pozycji znajdziemy w serwisach streamingowych, czy na Youtube. Odnalezienie w tym wszystkim naprawdę wartościowych treści nie jest proste, ale też nie jest niemożliwe. Seriale dla dzieci, które warto obejrzeć z dzieckiem wymienia sweetmama.pl, ponadto w internecie można znaleźć różnego rodzaju rankingi, które również ułatwiają dokonanie wyboru. Dobrym pomysłem jest też śledzenie blogów parentingowych, które co jakiś czas polecają godne uwagi produkcje.

Naszym zdaniem wśród seriali dla dzieci warto zwrócić uwagę na takie tytuły, jak:

1. Ania nie Anna

Jest to najnowsza adaptacja książki Lucy Mound Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz dalszych części przygód Ani Shirley. Historię rudowłosej dziewczynki poznają kolejne pokolenia młodych ludzi w szkole, gdyż jest to lektura, jednak serial ten pozwala spojrzeć na tę opowieść z nieco innej strony. Wspólne oglądanie „Ani nie Anny” może być bardzo ciekawym doświadczeniem, zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

2. Seria niefortunnych zdarzeń

To serial dla młodzieży, dlatego polecamy dzieciom nieco starszym niż 7 lat. W produkcji tej można znaleźć elementy komedii, dramatu, czy thrillera. Bohaterami jest trójka dzieci, których opiekun chce przejąć należny im spadek. Powstało już kilka sezonów tej serii, dzięki czemu jest to propozycja świetna na długie jesienne lub zimowe wieczory.

3. Nasza planeta

To serial przyrodniczy, który zachwyci ciekawe świata dzieci. Oglądając go mamy okazję odwiedzić różne zakątki świata i zachwycić się ich pięknem, a jednocześnie poznać zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi.

Książki dla dzieci wczesnoszkolnych

Naszym zdaniem czytelnictwo ma ogromne znaczenie i bardzo pozytywnie wpływa na rozwój młodych osób. Rozwija wyobraźnię, empatię, pozytywnie wpływa na pamięć. Jest to najlepsza forma rozrywki dostępna absolutnie dla każdego. Jeśli chodzi o wybór tytułów skierowanych do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, to jest on naprawdę bardzo szeroki. Niektóre wartościowe pozycje znajdują się w kanonie lektur szkolnych i bez wątpienia warto się z nimi zapoznać, jednak dobrze jest wyjść również poza tę listę. Oto nasze propozycje:

1. „Most do Terabithii” K. Paterson

2. „Lukrecja” A. Goscinny

3. Seria „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” M. Widmark, H.Willis.