trening EMS

Trening EMS obecnie jest niezwykle popularne. Są to po prostu ćwiczenia fizyczne, które są wykonywane wykorzystując do tego innowacyjną technologię elektrostymulacji mięśniowej. Taki skuteczny trening ems w Krakowie polega na tym, że osoba ćwicząca jest podłączana do specjalnie stworzonego stroju, który wyposażony jest w elektrody, które następnie pomagają mózgowi wysyłać do mięśni impulsy. Dzięki temu mięśnie naszego ciała pracują tak samo, jak podczas standardowego treningu fizycznego, jednak impulsy, które przysyłane są do mózgu, są zdecydowanie skuteczniejsze.

Trening EMS – na czym dokładnie polega?

Zanim wykonywany jest trening EMS, to musi zostać przeprowadzona dokładna analiza ciała osoby ćwiczącej, a na tej podstawie trener dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń, które będą odpowiednio dopasowane do kondycji, jak również do celów treningowych, jakie chce uzyskać dana osoba. Kiedy już przeprowadzone zostaną badania oraz przeprowadzony zostanie szczegółowy wywiad, to osoba ćwicząca zakłada specjalny strój sportowy, a konkretnie odpowiednią kamizelkę, pas biodrowy i opasy na uda i ramiona, do których są przymocowane elektrody. Jeżeli już się ubierzemy, to wówczas możemy przystąpić do wykonywania ćwiczeń, które zostały nam zalecone przez trenera. Zadaniem impulsów elektrycznych jest wspomożenie pracy mózgu, który przesyła impulsy do neuronów, które znajdują się w mięśniach i w taki właśnie sposób są one pobudzone do pracy. Warto wiedzieć, że każdy impuls jest nadawany z inną częstotliwością, która jest dobierana stosownie do danej grupy mięśniowej. Impulsy, które wytwarzają się podczas treningu mają takie same parametry, jak impulsy które generuje ludzki mózg, a co za tym idzie są one całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia, a do tego nie powodują one bólu, czy też nawet dyskomfortu. 

Elektrostymulacja mięśniowa i jej zalety

Nie ulega wątpliwości, że trening EMS ma wiele różnych zalet, ale zdecydowanie najważniejszymi są krótki czas jego trwania oraz błyskawiczne efekty. Taki trening trwa dwadzieścia minut i można wykonywać go nawet raz w tygodniu. Elektrostymulacja mięśniowa pobudza około 150 razy więcej skurczów mięśni niż zwykły trening i podczas jej trwania możemy spalić nawet 1200 kcal, dzięki czemu szacuje się, że utrata wagi następuje nawet trzy razy szybciej niż podczas wykonywania standardowych ćwiczeń fizycznych. Ogromną zaletą jest także łatwość wykonywania, gdyż podczas treningu EMS raczej wykonujemy tylko i wyłącznie podstawowe, nieskomplikowane ćwiczenia fizyczne.