kurtka

Jesień i zima to czas, który kojarzymy raczej z siedzeniem w domu niż prezentowaniem się na ulicach czy salonach. Niemniej wielu z nas chce wyglądać modnie nawet w tym okresie. Jakie kurtki i płaszcze będą najmodniejsze w tym sezonie? Podpowiadamy.

Jakie kurtki są modne zimną i jesienią 2021/2022? Kolory

Każdy sezon proponuje inne kolory płaszczy, kurtek czy innych odkryć wierzchnich. Moda zmienia się jak w kalejdoskopie – warto śledzić trendy na konkretny rok już dużo wcześniej. Informacje o potencjalnie modnych ubraniach na dany rok możesz znaleźć na przykład w Trendbooku. Modne kurtki i inne ubrania na topie opisuje Baan. Dzięki temu serwisowi, a także innym źródłom dowiesz się, co nosić w danym sezonie, a czego definitywnie unikać. Przekonasz się także, jak zestawić ze sobą różne stroje, aby wyglądało to dobrze i stylowo.
 Tej zimy powracamy do klasyki – modne są kolory raczej ciemne: brązowe i czarne. To, jeśli chodzi o zimę, na jesieni możemy pozwolić sobie na żółcie i odcienie kremowe – ważne, żeby było klasycznie i z polotem. Z drugiej strony mamy natomiast wzory nieco bardziej odważne – panterki, zebry i cętki, najlepiej w ciepłych, wełnianych aranżach. Podstawą są jednak beżowe płaszcze, dżinsowe kurtki i ciemne ramoneski.

Kroje kurtek i płaszczy modnych zimą 2021/2022

Płaszcze i kurtki, które będą modne tej zimy to przede wszystkim ciepłe i długie stroje, pikowane i wełniane, a także wszystko w rozmiarach oversize. Tryumfy święcą też wspomniane już skórzane ramoneski, które jednak powinny mieć obszerne rękawy i również być w rozmiarze oversize. To samo dotyczy dżinsowych kurtek, które wkładamy na warstwy – dzianinowe sukienki i długie swetry wykonane z wełny. Hitem jest także denim, który od jakiegoś czasu pojawia się pośród trendów. Modne w sezonie będą także długie i obszerne futra – najlepiej do kolan. Warto tutaj zaznaczyć, że futra nie muszą być naturalne – sztuczne futra dużo lepiej odnajdą się w ekologicznych trendach i sprawią, że nie przyłożymy ręki do cierpienia zwierząt.

Warto tutaj wskazać także na cyberpunkową estetykę i powrót do akcentów militarnych – modne będą długie wojskowe płaszcze, również w rozmiarach oversize.

Co jeszcze będzie modne tej zimy?

Zarówno zimą, jak i jesienią, jak zawsze modne są naturalne kolory i nawiązanie do sezonowości. Wełniane swetry w kolorze cegły czy żółci, a także długie sukienki wykonane z naturalnych materiałów tylko dopełnią ogólnych trendów. Modne będą wszelkiego rodzaju patchworki, a co za tym idzie wielość kolorów i styl etno. Nie zapomnijmy też o nieśmiertelnym dżinsie.

Każda pora roku niesie za sobą nowe wyzwania i nieco inne oczekiwania modowe. Warto na bieżąco śledzić najważniejsze plotki ze świata mody, ale mieć także świadomość, że została ona stworzona przede wszystkim po to, abyśmy lepiej się czuli, należy więc przede wszystkim ubierać się tak, abyśmy sami byli jak najbardziej zadowoleni/ zadowolone.