susz konopny

Wiele osób kojarzy konopie głownie z marihuaną. Jak można obecnie zauważyć, to coraz popularniejszy staje się susz konopny CBD, w którego składzie nie znajdziemy ani składników odurzających, ani też uzależniających. Za to w składzie suszu, znajdziemy substancje z grupy kannabinoidów, które mają bardzo dobry wpływ na działanie naszego organizmów. W przeciwieństwie do marihuany, która jest produkowana z konopi indyjskich, susz produkuje się z konopi siewnych. Jest on zalecany jako uzupełnienie leczenia różnych dolegliwości?

Czym jest susz konopny CBD?

Artykuł, który bardzo często jest określany jako susz konopny CBD, to po prostu kwiaty konopi siewnych, które są zasuszone. Jeżeli chodzi o wygląd, to do złudzenia przypominają one popularny miękki narkotyk, ale ich właściwości znacząco się od siebie różnią. Przede wszystkim, w suszu konopnym praktycznie nie znajdziemy THC, a więc tetrahydrokanabinolu, który ma działanie odurzające i który jest substancją, która sprawia że marihuana działa w taki, a nie inny sposób. Żeby susz konopny mógł być legalnie sprzedawany w Polsce, to jego stężenie nie może przekraczać więcej niż 0,2% THC. Wynika z tego, że nie ma on działania narkotycznego. Niezależnie od sposobu, w jaki będzie on przyjmowany, nie ma możliwości żebyśmy się nim odurzyli, jak również nie można się od niego uzależnić. Jest on tak popularny, ponieważ w jego składzie znajdziemy CBD, a więc kannabidiol, który nie tylko nie ma działania psychoaktywnego, ale nawet ma bardzo dobry wpływ na cały nasz organizm. 

Do czego może być wykorzystywany susz CBD?

Generalnie rzecz biorąc, susz konopny możemy wykorzystać do naprawdę różnych celów. Zdecydowanie najczęściej jest on jednakże stosowany, aby złagodzić napięcie, zredukować stres, ułatwić zasypianie oraz poprawić jakość snu. Można porównać jego działanie do działania silnych naparów ziołowych, które mają właściwości rozluźniające oraz uspakajające. Można stwierdzić, że susz konopny CBD, to bardzo dobra alternatywa dla osób, które z różnych względów nie chcą, czy też nie mogą stosować ziołowych naparów, bądź nie osiągają po nich zadowalających efektów. Trzeba również wiedzieć, że ten właśnie produkt ma właściwości łagodzące ból. Zatem, będzie on dobrym zamiennikiem dla standardowych metod, które pozwalają uporać się z różnymi dolegliwościami bólowymi. Doskonale sprawdza się także jako naturalny środek antydepresyjny i przeciwlękowy. Można się coraz częściej spotkać z tym, że susz jest stosowany przez osoby, które zmagają się z chorobami układu krwionośnego. 

Susz konopny i produkty CBD dostępne są w ofercie sklepu https://meoncbd.pl/sklep-cbd/susz-konopny/.