Wyposażenie gabinetu kosmetycznego

To naturalne, że otwierając gabinet kosmetyczny chcemy go wyposażyć od razu we wszystkie niezbędne urządzenia i akcesoria. Niestety nie zawsze mamy taką możliwość. Od czego zatem zacząć, a co zostawić na później? W jakie wyposażenie salonu kosmetycznego zainwestować na starcie naszego biznesu, a w co zaopatrywać się na bieżąco? Jeśli planujesz otworzyć gabinet, sprawdź listę niezbędnego sprzętu. Podpowiadamy również, jak skutecznie zadbać w gabinecie o higieniczną czystość.

Numer 1 na liście zakupów – meble do salonu kosmetycznego

Bazowe wyposażenie gabinetu kosmetycznego to z pewnością meble. Trudno będzie Ci wykonywać swoją pracę bez przynajmniej kilku podstawowych elementów. Co i jak wybrać? Przede wszystkim meble powinny być estetyczne i podkreślać profesjonalny charakter Twojej działalności (przypadkowo dobrane meble tutaj się nie sprawdzą). Stąd też ważne, aby wyglądały higienicznie, wręcz sterylnie. Na https://activeshop.com.pl/hurtownia-kosmetyczna-fryzjerska-bydgoszcz znaleźliśmy w tym zakresie interesujące propozycje, które dodatkowo oferują wysoką funkcjonalność. Są po prostu wygodne dla klientek i ułatwiają codzienną pracę personelu.

Wyposażanie gabinetu rozpocznij od zakupu dobrego fotela kosmetycznego. Niezbędny będzie także taboret kosmetyczny oraz stoliki i szafki – kosmetyki, drobny sprzęt i akcesoria muszą mieć swoje miejsce. W zależności od tego, jakie zabiegi zamierzasz wykonywać, konieczne może okazać się także łóżko do masażu. Do tego krzesła – w gabinecie i poczekalni – czy też sofa dla klientów salonu i profesjonalna recepcja, choć to ostatnie rozwiązanie możesz odłożyć w czasie.

Numer 2 to profesjonalne urządzenia kosmetyczne

Tutaj wszystko zależeć będzie od tego, jakie zabiegi kosmetyczne będą wykonywane w Twoim gabinecie. Możesz zdecydować się na kombajn kosmetyczny, oferujący co najmniej kilka funkcji pozwalających na wykonywanie różnego typu zabiegów. Możesz także postawić na pojedyncze urządzenie, a w miarę rozwoju działalności zaopatrywać się w kolejne, tym samy rozszerzając swoją ofertę. Obecnie standardowym wyposażeniem gabinetu kosmetycznego są urządzenia do:

  • peelingu kawitacyjnego,
  • mikrodermabrazji,
  • mezoterapii diamentowej i korundowej,
  • wapozonowania,
  • sonoforezy,
  • ultradźwięków 
  • mikromasażu.
  • modelowania i ujędrniania sylwetki, jeśli zdecydujesz się wykonywanie zabiegów na całe ciało.

Zaopatrując się w profesjonalny sprzęt nie zapomnij o autoklawie kosmetycznym, czyli urządzeniu do sterylizacji narzędzi, akcesoriów, czy też ręczników.

Na 3 miejscu akcesoria jednorazowe i kosmetyki

Na bieżąco, w miarę aktualnych potrzeb możesz zaopatrywać się w fartuchy kosmetyczne, ręczniki, prześcieradła, koce, płatki kosmetyczne, folie, ubrania zabiegowe, czepki, myjki, jednorazowe prześcieradła, separatory. Jednak na początku warto przygotować sobie pewien zapas tego typu drobnego wyposażenia. Podobnie będzie w kwestii kosmetyków i preparatów pielęgnacyjnych. Najpewniejszym rozwiązaniem będzie zaopatrywanie się w hurtowni, która oferuje pełny asortyment “od ręki”. Zyskasz pewność, że Twoje zamówienia będą realizowane na bieżąco.

Na liście nie może zabraknąć środków do dezynfekcji

Wspomniany już wcześniej sprzęt do sterylizacji sprzętu kosmetycznego to podstawa, jednak na autoklawie lista niezbędnych zakupów się nie kończy. Konieczne będą także medyczne preparaty do dezynfekcji powierzchni (blaty, podłogi) oraz środki do dezynfekcji rąk i bezdotykowy dozownik do owych środków. Już na początku działalności warto także zaopatrzyć się w większe ilości jednorazowych maseczek (sprawdzą się chirurgiczne oraz FPP3) i rękawiczek (np. nitrylowych).