fotograf ślubny

Dzień ślubu to magiczny czas, któremu chcemy nadać właściwą oprawę. Na tę okazję zapraszamy bliskich, wynajmujemy elegancką salę bankietową i przygotowujemy wyjątkową ceremonię ślubną. Dzień wesela jest długo oczekiwany ale też i długo wspominamy po latach. Aby móc zachować w pamięci te piękne przeżycia potrzebujemy najlepszego fotografa, który wykona dla nas piękną sesję ślubną i uwieczni całe wydarzenie.

Najpiękniejsze zdjęcia ślubne

Nad doskonałym efektem zdjęć fotograf ślubny pracuje przez wiele godzin w dniu ślubu oraz po zakończeniu tego wydarzenia. Współcześnie oferowane zdjęcia są naprawdę piękne, dopracowane w każdym szczególe i co najważniejsze doskonale oddają emocje, jakie towarzyszą temu wydarzeniu. Bardzo ważną ich częścią są plenery ślubne. Takie sesje zwykle odbywają się w innym dniu w specjalnie wybranym miejscu. Zwykle są to piękne okoliczności przyrody. Wielu fotografów zgadza się także na to by specjalnie pojechać w miejsce wybrane przez nowożeńców. Na plener przeznaczona jest duża liczba godzin, dzięki czemu można robić zdjęcia bez pośpiechu w dobrze przygotowanych ustawieniach. Niektóre studia fotograficzne oferują także robienie zdjęć z użyciem dronów, co jest bardzo ciekawą opcją.

Który fotograf jest najlepszy?

Nie jest łatwo wybrać najlepszego fotografa na ślub. Warto popytać o opinie znajomych oraz sprawdzić rekomendacje w sieci. W ramach rozpoznania z pewnością należy dokładnie obejrzeć zdjęcia ślubne robione w danym studio oraz spotkać się na rozmowę i omówić swoje oczekiwania. Kryterium wyboru fotografa na ślub nie powinna być jedynie cena. Bardzo ważna jest osoba samego fotografa, bo uwiecznianie ślubu a zwłaszcza wykonywanie sesji ślubnej to czynności dość osobiste i ważne jest by młodzi dobrze czuli się w kontakcie z fotografem. Ponadto należy być świadomym tego, że fotografa na ślub trzeba rezerwować na wiele miesięcy przed planowaną datą. Najlepsi fachowcy zwykle mają pełny kalendarz na rok do przodu. Jeśli młodzi się spóźnią pozostaną im już tylko oferty o niższej jakości.

Jak oceniać oferty fotografów?

Zwykle gdy pytamy fotografa o wolny termin w odpowiedzi dostajemy standardową ofertę na email. Będą tam dostępne różne pakiety, gdzie im wyższa cena tym większy zakres usług w pakiecie się zawiera. Tutaj należy zastanowić się przede wszystkim nad własnymi potrzebami. Są osoby, które nie chcą fotografowania przygotowań i zamiast tego wybierają ceremonią, przyjęcie i zdjęcia w studio. Inne pary z kolei decydują się na pakiety bardziej rozbudowane w skład których wchodzi także sesja narzeczeńska czy ślubna sesja wyjazdowa. W trakcie ustaleń współpracy należy precyzyjnie określić czy młodzi chcą dostać albumy oraz zdjęcia na papierze.

Artykuł powstał przy współpracy z Fotografem Ślubnym FreyaLove Photo – https://freyalovephoto.pl