burger

Lubisz dobrze wypieczony stek? A może jesteś po drugiej stronie barykady i uważasz, że najlepsze są te krwiste? W zdrowej krowie znajdziesz przysmaki dla podniebienia, do których przyrządzenia użyto składników najlepszej jakości.

Burgery

Podstawą oferty Zdrowej Krowy są burgery. Są one wytwarzane z dobrej jakości mięsa, świeżych warzyw i smacznych bułek. Te ostatnie są wypiekane we współpracy z lokalnymi piekarniami, które korzystają z oryginalnej receptury. Dlatego pieczywo jest smaczne i zdrowe.

Burgery Zdrowa Krowa, to jednak nie tylko pyszne kanapki. W lokalu znajdziemy także między innymi frytki, steki, sałatki i napoje. O najważniejszych informacjach (oraz o tym, dlaczego Zdrowa Krowa jest wyjątkowym miejscem) dowiesz się, czytając ten artykuł.

Dobrej jakości mięso

Podstawą burgerów i Steków jest mięso. Musi ono być dobre, a co za tym idzie zdrowe. Lokale Zdrowej Krowy współpracują z hodowlą z województwa opolskiego, gdzie odpowiednio dba się o zwierzęta. Nie są one specjalnie tuczone. Dodatkowo są one naturalnie karmione i mieszkają w dobrych warunkach. Co jeszcze istotne: mięso jest dostarczane często i regularnie do wszystkich restauracji. Dla Zdrowej Krowy niezwykle istotna jest świeżość wszystkich produktów, które oferuje (dlatego także warzywa są kupowane od lokalnych dostawców).

Dzięki dobrej jakości mięsa nasze podniebienie, może poznać czym jest dobrze przyrządzony antrykot, rostbef, polędwica wołowa oraz burger. O stekach jednak słowo nieco dalej.

Steki ze Zdrowej Krowy

Dobry stek powstaje między innymi poprzez ręce sprawnego kucharza. Dzięki doświadczeniu i intuicji, wie on, jak długo musi być on smażony, aby jak najlepiej smakować klientowi. Nie bez znaczenia jest także użycie przypraw. Nie za dużo, żeby nie przysłonić smaku mięsa, a jednocześnie na tyle, by skutecznie podkreślić smak steku. Brzmi to nieco jak sztuka… ponieważ w istocie nią jest! Jeśli więc szukasz steki Wrocław (albo inne miasta), to będziesz zadowolony, odwiedzając restaurację. Zadowolony i najedzony.

A co jeśli nie przepadam za wołowiną?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Zdrowa Krowa to nie tylko burgery i różne rodzaje steków. Na miejscu możemy również zamówić różnego typy frytki, sałatki (Obok Thai Beef z wołowiną jest także Ceasar z piersią z kurczaka i sałatka z serem Halloumi lub kozim serem), dodatki. Zamówimy tu krążki cebulowe, smażone serki, placki ziemniaczane Rösti, Nachos, czy bataty.

Wśród burgerów popularne są także wegetariańskie/wegańskie: Falafel Vege (z Falafelem), Cyprian (z serem Halloumi) oraz Mexican Tofu Burger (z Tofu).