bus

Wynajem samochodów obejmuje różnego rodzaju pojazdy – w tym m.in. 9-osobowe busy. Przy tej okazji bardzo często pojawia się pytanie o możliwość wypożyczenia busa na minuty. Warto zatem wiedzieć, czym dokładnie jest wynajem minutowy.

Wynajem aut na minuty – jak to działa?

Wynajem samochodów na minuty to usługa ciesząca się sporym zainteresowaniem w dużych miastach. Jest traktowana przede wszystkim jako świetna alternatywa dla transportu publicznego i stanowi wygodny sposób na przemieszczanie się po miejskich ulicach. Chętnie korzystają z niej w szczególności osoby będące okazjonalnymi użytkownikami aut lub mające utrudniony czy uniemożliwiony dostęp do własnego samochodu. Wszystko odbywa się z poziomu aplikacji, którą trzeba zainstalować na smartfonie, a następnie zarejestrować się w niej. Aplikacja Panek CarSharing jest prosta w obsłudze. Służy do otwierania auta i kończenia usługi. Pokazuje również na mobilnej mapie dostępne w danym momencie pojazdy – wystarczy zarezerwować odpowiednie auto i dotrzeć do niego w określonym czasie. Flota udostępniana w ramach najmu minutowego składa się z funkcjonalnych pojazdów przystosowanych do typowej jazdy miejskiej.

Bus na minuty – czy to możliwe?

Nietrudno wywnioskować, że wśród aut przeznaczonych na wynajem minutowy nie znajduje się bus 9-osobowy. Wynajem takiego pojazdu odbywa się na innych zasadach. W tym przypadku w rachubę najczęściej wchodzi tradycyjny wynajem krótkoterminowy – czyli na okres od 1. do 30. dni. Busy są przeważnie wypożyczane na wyjazdy prywatne i służbowe w większym gronie – zazwyczaj na kilka dni. Konieczne jest zawarcie pisemnej umowy z wypożyczalnią dokładnie określającej zasady najmu. Warto porównać oferty paru wypożyczalni, które proponują busy na wynajem.

Wynajem samochodów dostępny jest w rozmaitych formach, dzięki czemu można korzystać z niego na elastycznych zasadach odpowiadających konkretnym potrzebom i preferencjom. Oczywiście wiele tu zależy od typu samochodu, co każdy najemca powinien mieć na uwadze.