iPhone

Chociaż od premiery dziewiątej generacji iPhone (oznaczonej właśnie numerem 6s) minęło już kilka dobrych lat (dacie wiarę, że premiera tego modelu nastąpiła we wrześniu 2015 roku?), jest to wciąż bardzo popularny i lubiany smartfon, oferujący wiele przydatnych funkcji i nie ustępujący w funkcjonalności wielu dzisiejszym konkurentom innych marek. Wprawdzie jego sprzedaż w oficjalnych punktach Apple zakończyła się w 2018 roku (zastąpiły go modele XR oraz XS), wciąż jednak można go kupić u nieoficjalnych sprzedawców lub z drugiej ręki. 

iPhone 6s występuje w czterech wariantach kolorystycznych – Silver (srebrny), Gold (złoty), Space Gray (gwiezdna szarość) oraz Rose Gold (różowe złoto). Ten ostatni był podczas premiery nowością w ofercie Apple i cieszył się dużą popularnością, szczególnie wśród kobiet. 

Dlaczego warto wybrać Iphone 6s?

Jedną z najważniejszych usprawnień tego modelu jest funkcja 3D Touch, czyli technologia rozpoznająca siłę z jaką naciskamy ekran smartfona. Pozwoliło to na dodanie wielu nowych funkcjonalności, takich jak szybki podgląd poczty elektronicznej czy wyświetlenie menu kontekstowego. W iPhone 6s zaprezentowano też nową generację procesora, czyli 64-bitowy procesor A9, aż o 90% szybszy od swojego poprzednika o oznaczeniu A9. Poprawiono także aparat fotograficzny, który potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości 4K. iPhone 6s jest dostępny w trzech pojemnościach pamięci: 32, 64 i 128 GB.

Mimo upływu czasu, iPhone 6s wciąż jest dzisiaj dobrą propozycją dla klientów, którzy cenią sprzęt firmy Apple, ale nie mogą pozwolić sobie na zakup najnowszych modeli. Dziewiąta generacja iPhone kosztuje dzisiaj – w zależności od pojemności i stanu – od 500 do 900 zł. Przy zakupie używanego modelu należy zwrócić szczególną uwagę na stan baterii – jest to pięta achillesowa wszystkich iPhone’ów. Na szczęście wymiana baterii nie jest dużym kosztem i warto to zrobić, jeśli nie chcemy być cały czas przypięci do ładowarki. Kolejnym minusem jest ilość aktualizacji – możemy nie mieć już możliwości zainstalowania najnowszej wersji oprogramowania na tym modelu. Mimo to, telefon doskonale i płynnie działa na starszej, dedykowanej do niego wersji systemu. iPhone 6s to wciąż doskonała propozycja dla klientów ceniących styl i intuicyjność obsługi, jaką oferuje Apple. Nie bez powodu produkty tej firmy są często obiektem pożądania wielu fanów technologii. Jeśli pragniesz posiadać sprzęt najwyższej jakości, ale często gubisz telefon, lub nie chcesz wydawać na niego majątku, zakup iPhone 6s wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem.