zabytkowe auto

Ślub to jedna z tych okazji, które wymagają odpowiedniej oprawy. Liczy się tutaj dosłownie każdy szczegół – w tym samochód będący środkiem transportu dla młodej pary w ten wyjątkowy dzień.

Zabytkowe auto na ślub – dlaczego warto?

Na wynajęcie zabytkowego auta na ślub warto zdecydować się z paru powodów. Przede wszystkim taki pojazd wspaniale podkreśla podniosły charakter całej uroczystości. Zabytkowe samochody prezentują się niezwykle elegancko i z klasą, np. nawet legenda polskiej motoryzacji, jaką jest Fiat 126p, wypadnie w tej roli fantastycznie. Wybór odpowiedniego pojazdu jest w bardzo dużej mierze uzależniony od motywu przewodniego wesela.

Zabytkowe auto na ślub – to jest ważne!

Eksperci z PANEK CarSharing radzą, aby zabytkowe auto na ślub zarezerwować ze stosownym wyprzedzeniem. Zapotrzebowanie na takie pojazdy jest bowiem ogromne, więc nie wolno działać na ostatnią chwilę. Trzeba oczywiście sprawdzić, co konkretnie oferuje wybrana wypożyczalnia samochodów zabytkowych. Warszawa to przykład lokalizacji, gdzie funkcjonuje sporo firm wypożyczających pojazdy zabytkowe. Takie auto musi być zadbane i w pełni sprawne, aby nie sprawiło przykrych niespodzianek. Powinno być też ubezpieczone, gdyby doszło do nieprzewidzianych zdarzeń, których skutkiem będą np. usterki czy uszkodzenia.

Zabytkowe auto na ślub – formalności

Formalności związane z wynajęciem zabytkowego samochodu na ślub nie różnią się od procedur towarzyszącym wypożyczaniu pozostałych samochodów. Należy co najwyżej liczyć się z większymi wydatkami, chociaż ostateczna stawka za wynajem jest wypadkową różnych czynników takich jak marka i model, rok produkcji, długość najmu itp. W tym przypadku w rachubę wchodzi wynajem krótkoterminowy. Samochód jest udostępniany klientowi na podstawie pisemnej umowy preryjnie określającej warunki korzystania z omawianej usługi. Osoba wypożyczająca samochód musi posiadać ważne prawo jazdy. niekiedy wymagane jest, aby miała ukończony 21. rok życia – zależy to jednak od wypożyczalni.